Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ponad 650 interwencji strażaków w całym regionie - bilans wczorajszej wichury nad Polską

 • Dodano: 2019-10-01 12:00

Silne wichury przetoczyły się nad Polską, łamiąc drzewa, uszkadzając dachy i linie wysokiego napięcia. W województwie śląskim strażacy interweniowali ponad 650 razy. Wiatr momentami znacznie przekraczał prędkość 100 km/h.

Strażacy w województwie śląskim interweniowali przeszło 650 razy

Na szczęście w naszym województwie nikt wskutek silnych podmuchów wiatru nie ucierpiał, natomiast uszkodzeniu uległo 35 dachów, przewrócone drzewo uszkodziło trakcję na linii kolejowej Herby Nowe – Panki, w wyniku czego dwa pociągi pasażerskie zaliczyły spore opóźnienia. Przerwy w dostawach energii elektrycznej doświadczyło 540 odbiorców.

W ciągu ostatniej doby nad województwem śląskim przeszły gwałtowne wichury oraz burze. Od godziny 22:00 (29 września br.) do godz. 06:00 (1 października br.) straż pożarna w województwie śląskim interweniowała 658 razy. W akcjach wzięło udział ponad 800 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych (ponad 3700 strażaków) - informuje katowicka komenda PSP. 

W wyniku wichury w całej Polsce jedna osoba zginęła, 19 zostało rannych

Jak informuje Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, w całym kraju w wyniku silnej wichury rannych zostało 19 osób, a jedna poniosła śmierć. Zginął kierowca samochodu przygniecionego przez drzewo w miejscowości Nowy Nart w województwie podkarpackim.

W całej Polsce Straż Pożarna interweniowała ponad 6600 razy, z czego blisko 6000 dotyczyło silnego wiatru, a około 600 związanych było z wypompowywaniem wody z zatopionych piwnic.

Na swoim profilu w serwisie Twitter Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, poinformował,  że w całej Polsce wiatr uszkodził 397 dachów:

Po wietrznym poniedziałku wtorek jest już o wiele spokojniejszy, IMGW nie zapowiada na razie żadnych gwałtownych zmian pogody.

Wojciech KocjanWojciech Kocjan
Źródło: Foto: Ochotnicza Straż Pożarna Świętochłowice

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ogi

  No i alertu nie bylo Brawo wy

 • Alojz

  Wyjedź, w niedziela ślepych bydom szczylać.

 • Logik

  Było ostrzeżenie meteorologiczne. Alert wysyłany jest w przypadku, kiedy prognozowana prędkość wiatru może przekroczyć 100km/h.

 • Orkan

  Dokładnie. Brak alertu w formie sms

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.