Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poprosiła o szklankę wody i okradła seniora. Policja apeluje: Nie wpuszczaj nieznajomych

 • Dodano: 2020-12-11 06:00, aktualizacja: 2020-12-11 06:13

Policjanci z Komisariatu Policji V w Rudzie Śląskiej prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży mieszkaniowej dokonanej w środę wieczorem przy ulicy Jana Brzechwy. Kobieta o ciemnej karnacji weszła do domu starszego rudzianina i poprosiły o szklankę wody. Wyszła napojona, najedzona i bogatsza.

Kobieta przyszła do 74-latka, pod pretekstem wręczenia paczki świątecznej, ale w trakcie rozmowy poprosiła o szklankę wody z cukrem, bo zrobiło jej się słabo. Po wypiciu wody kobieta chciała jeszcze kromkę chleba, chwilę porozmawiała i wyszła. Po jej wyjściu mężczyzna zauważył, że szkatułka z biżuterią żony stojąca w pokoju jest pusta. Łączna wartość strat rudzianki i jej męża to około 7 tys. złotych. Po kradzieży kobieta z przypuszczalnie drugą osobą pomagającą jej szybko się ulotniły. Podobne sytuacje miały już miejsce w naszym mieście. Zawsze, gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, nie wpuszczajmy ich do mieszkań, tylko dzwońmy pod numer alarmowy 112 ! Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast. Tylko szybka informacja może pozwolić policjantom na zatrzymanie i sprawdzenie tych osób. Reakcje na niepokojące zachowania pozwolą na to, że nasza ulica, osiedle czy nawet miasto stanie się bardziej bezpieczne.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Paweł

  nie jest wina cyganów tylko naiwnych polaczków

 • Henio

  naiwnych co wpuszczaja obcych do domu wcale nie żałuję

 • typ

  miasto czy osiedla będą bezpieczne jak wykurzymy cyganów zagonić ich do roboty,i zakaz wstępu do MOPSu

 • anon

  Popieram :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.