Wiadomości z Rudy Śląskiej

Porażka SPR Grunwald. Rudzcy szczypiorniści przegrywają z SMS I Kielce

• Dodano: 2021-09-28 07:45, aktualizacja: 2021-09-28 07:42

Sport niestety bywa brutalny. W sobotę (25 września) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach odbył się mecz piłki ręcznej pomiędzy SPR Grunwald a SMS I Kielce. Niestety, rudzccy szczypiorniści mimo starań przegrali spotkanie 36 do 30.

7 minut zdecydowało o wszystkim

25 września odbył się 2. mecz pierwszej ligi piłki ręcznej. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: SMS I Kielce i SPR Grunwald Ruda Śląska. Już od pierwszych minut meczu wiadomo było, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Po 1. połowie na tablicy wyników widniało 17 do 17. Jednak to 2. połowa spotkania zdecydowała o porażce rudzian – przez 7-minutowy kryzys, w trakcie którego nie zdobywano bramek i popełniano wiele błędów, drużynie z Kielc udało się zdobyć przewagę. W ostatnich minutach spotkania rudzkim szczypiornistom udało się zmniejszyć przewagę gospodarzy do 6 bramek. Mecz zakończył się wynikiem 36 do 30 dla SMS I Kielce.

Najskuteczniejszym strzelcem spotkania ponownie został Arkadiusz Miszka, który niedawno dołączył do drużyny Grunwaldu.

Skład SPR Grunwald Ruda Śląska: Arkadiusz Miszka, Kamil Cieniek, Mateusz Cieślik, Wojciech Parzonka, Krzysztof Kurełek, Szymon Skutela, Tymoteusz Milewski, Konrad Suchy, Michał Niedźwiedzki, Łukasz Błaś, Bartosz Horodyński, Jan Pilarz, Jakub Sekuła, Patryk Talaga, Marcin Kijowski, Wojciech Machnik

Kolejne spotkania

Szczypiorniści z Rudy Śląskiej świetnie rozpoczęli nowy sezon – ostatnie spotkanie z SPR Wisłą Sandomierz zakończyli zwycięsko, z wynikiem 34 do 30. Warto przypomnieć, że do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników, którzy z pewnością przyczynili się do zwycięstwa Grunwaldu w 1. meczu ligi. Szeregi drużyny zasilili: Arkadiusz Miszka, Kamil Cieniek, Mateusz Cieślik, Wojciech Parzonka, Marcin Pietruszka, Marcin Kijowski oraz Szymon Skutela. Kolejny mecz Grunwald rozegra u siebie, w Hali MOSiR na Halembie. Najbliższe spotkanie z drugim zespołem SMS Kielce odbędzie się 2 października o godzinie 17:00. Zawodnicy SPR Grunwald liczą na dużą obecność kibiców!