Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącenie na Wolności: To policjant po służbie udzielił pierwszej pomocy rannemu

  • Dodano: 2021-11-30 12:45

Starszy sierżant Łukasz Pawelec – policjant z rudzkiego komisariatu 4 udzielił pierwszej pomocy pieszemu, który został potrącony przez samochód. Mundurowy, wracając ze służby, na ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej był świadkiem wypadku. W jednym momencie spokojna podróż stała się miejscem drogowego dramatu...

 

Starszy sierżant Łukasz Pawelec pełni służbę w Komisariacie Policji 4 w Rudzie Śląskiej. Jest policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego i na co dzień służy pomocą mieszkańcom naszego miasta. W niedzielę wieczorem wracając po służbie do domu, zauważył stojący samochód i leżącego przed nim pieszego.

Reakcja policjanta była natychmiastowa

Mundurowy zatrzymał swój samochód i ruszył z pomocą. Wykorzystując nabytą podczas szkoleń wiedzę, sprawdził czynności życiowe mężczyzny i jego obrażenia. Wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i dopilnował, aby stan potrąconego mężczyzny do przybycia karetki nie uległ pogorszeniu.

Policjant wykazał się profesjonalizmem i chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Udowodnił tym samym, że policjant pomaga zawsze, a nie tylko w czasie służby. Podczas rozmowy Łukasz podkreślił, że tylko on i przejeżdżająca chwilę później kobieta – pielęgniarka, udzielili pomocy ofierze wypadku przed przybyciem ratowników medycznych. To dowodzi, że niesienie pomocy innym ludziom jest dla nich priorytetem.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Patriota

    Wielki szacun i chwała Brawo !

  • Kamila

    No i takich policjantów to ja cenię

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.