Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącenie na Wolności: To policjant po służbie udzielił pierwszej pomocy rannemu

  • Dodano: 2021-11-30 12:45

Starszy sierżant Łukasz Pawelec – policjant z rudzkiego komisariatu 4 udzielił pierwszej pomocy pieszemu, który został potrącony przez samochód. Mundurowy, wracając ze służby, na ulicy Wolności w Rudzie Śląskiej był świadkiem wypadku. W jednym momencie spokojna podróż stała się miejscem drogowego dramatu...

 

Starszy sierżant Łukasz Pawelec pełni służbę w Komisariacie Policji 4 w Rudzie Śląskiej. Jest policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego i na co dzień służy pomocą mieszkańcom naszego miasta. W niedzielę wieczorem wracając po służbie do domu, zauważył stojący samochód i leżącego przed nim pieszego.

Reakcja policjanta była natychmiastowa

Mundurowy zatrzymał swój samochód i ruszył z pomocą. Wykorzystując nabytą podczas szkoleń wiedzę, sprawdził czynności życiowe mężczyzny i jego obrażenia. Wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i dopilnował, aby stan potrąconego mężczyzny do przybycia karetki nie uległ pogorszeniu.

Policjant wykazał się profesjonalizmem i chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Udowodnił tym samym, że policjant pomaga zawsze, a nie tylko w czasie służby. Podczas rozmowy Łukasz podkreślił, że tylko on i przejeżdżająca chwilę później kobieta – pielęgniarka, udzielili pomocy ofierze wypadku przed przybyciem ratowników medycznych. To dowodzi, że niesienie pomocy innym ludziom jest dla nich priorytetem.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Komentarze (2)    dodaj »

  • Patriota

    Wielki szacun i chwała Brawo !

  • Kamila

    No i takich policjantów to ja cenię

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również