Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar mieszkania na ul. Hlonda. 3 osoby w szpitalu

 • Dodano: 2018-02-28 15:15

Wczoraj wieczorem spłonęło mieszkanie przy ulicy Hlonda. Strażacy musieli ewakuować z budynku 28 osób! 3 osoby trafiły do szpitala.

We wtorek, 27 lutego, o godzinie 20:52 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Hlonda w Rudzie Śląskiej - Orzegowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze.

Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zabezpieczyli miejsce zdarzenia i szybko przystąpili do gaszenia ognia. Podjęto także ewakuację mieszkańców zadymionego budynku.

Łącznie swoje mieszkania opuściło 28 osób. Z budynku strażacy ewakuowali 16 osób, w tym 2 dzieci. 12 osób wyszło z budynku przed przybyciem wozów strażackich. W celu zapewnienia komfortu cieplnego ewakuowanym strażacy rozstawili przy domu ogrzewany namiot pneumatyczny. W akcji uczestniczyło 5 samochodów strażackich i 16 funkcjonariuszy - relacjonuje mł. bryg. mgr inż. Paweł Skwira, rzecznik prasowy rudzkich strażaków.

W wyniku szkodliwego działania dymu 3 osoby, w tym dwoje dzieci, przewieziono do szpitala. Jednej z tych osób strażacy musieli udzielić pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia.

Po przeprowadzonej akcji ewakuowani mieszkańcy wrócili do swoich domostw. Lokatorzy mieszkania, w którym powstał pożar, znaleźli schronienie u rodziny.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Strażacy apelują o ostrożność, szczególnie w okresie grzewczym, gdy rozpalamy piecyki i kominki. Dbajmy o należytą wentylację, czyszczenie kominów i zabezpieczanie paleniska.

Najnowsze informacje z Rudy Śląskiej w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Wyborca2018

  Z tego co słyszałem to tam były dzieci i rodzina miała prąd odcięty. Trochę to nieludzkie przy takich mrozach dzieciaki w takich warunkach!!! Ciekawe czy ten nasz wielokrotnie nagradzany MOPS miał wiedzę o tej rodzinie i co zrobili by pomóc?!

 • ppp

  cygany i wszystko jasne

 • Znajomy

  Z tego co mi wiadomo to rodzina ma/miała prąd i podobno przyczyną podpalenia były właśnie grzejniki elektryczne, a mieszka tam rodzina romska, więc na pewno mieli pomoc z MOPS'u i innych pomocy.

 • BOGDAN

  PALENIE PLASTIKIEM BUTELKAMI ITP.

 • Baba

  Czyszczenie kominów... Ktoś widział kominiarza na dachu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.