Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożegnanie lata, czyli Rodzinny Festyn na Burloch Arenie za nami! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2021-09-20 08:45, aktualizacja: 2021-09-20 09:06

19 września na orzegowskiej Burloch Arenie odbył się Festyn Rodzinny z okazji pożegnania kończącego się już lata. W trakcie wydarzenia zbierane były fundusze na leczenie społeczniczki Elżbiety Żurek, Adriana Adamika oraz Emilii Wolszczak. 

Rodzinny Festyn na Burloch Arenie  

W ubiegłą niedzielę, 19 września, na terenie orzegowskiej Burloch Arenie odbył się Festyn Rodzinny. Impreza była pożegnaniem kończącego się już lata. Oprócz świetnej zabawy, cel wydarzenia był szczytny – podczas festynu zbierane były fundusze na leczenie Elżbiety Żurek, Adriana Adamika oraz Emilii Wolszczak. 

Mieszkańcy Rudy Śląskiej nie mogli narzekać na nudę! Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych takich, jak strefa dmuchańców czy przeróżne konkursy. Dodatkowo dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z "Żabolkiem" - maskotką Górnika Zabrze. Na nieco starszych uczestników czekała strefa grillowa. Całą imprezę uświetniły koncerty artystów. Na orzegowskiej scenie wystąpili m.in. Bogusława Piechura, Karolina i Adam Krawczyk, Grzegorz Szromik, Stiff Capella oraz wiele, wiele innych. Zorganizowana została również loteria z atrakcyjnymi nagrodami. 

Rudzianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca 

Celem wydarzenia nie było wyłącznie pożegnanie kończącego się już lata. Podczas festynu były zbierane środki na leczenie rudzian w potrzebie – Elżbiety Żurek, Adriana Adamika oraz Emilii Wolszczak. Każda z tych osób zbiera na bardzo kosztowne leczenie, które może pomóc w powrocie do zdrowia.  

Elżbieta Żurek, społeczniczka i nauczycielka informatyki z rudzkiego liceum walczy z chłoniakiem – jej szansą na wyzdrowienie jest bardzo kosztowna terapia Car-T Cell. Jej koszty wyceniono na 1,5 miliona złotych. 

Adrian Adamik urodził się jako wcześniak w 26. tygodniu ciąży. Chłopiec przeszedł wylew krwi do mózgu 3 stopnia, co spowodowało nieodwracalne zmiany. Adrian niedowidzi oraz niedosłyszy, przeszedł również operację obustronnej przepukliny. Chłopiec musi stale być pod opieką specjalistów, co niestety jest bardzo kosztowne. Rodzina zbiera także na turnus rehabilitacyjny, który pomoże Adrianowi w szybszym rozwoju. 

Emilia Wolszczak, 4-latka z Rudy Śląskiej na co dzień zmaga się z agenezją ciała modzelowatego, czyli wadą rozwojową kory mózgowej. U dziewczynki stwierdzono także obustronną heterotopię podwyściółkową, która przyczynia się do występowania ataków padaczkowych. Od 3. miesiąca życia, Emilia uczęszcza na rehabilitację i jest pod opieką wielu specjalistów, co jest bardzo kosztowne. Rodzice Emilii założyli zbiórkę, aby zgromadzić fundusze na turnus rehabilitacyjny dla córki. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.