Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożegnanie policjantów w Rudzie Śląskiej. Odeszli na emeryturę po 30 latach służby

 • Dodano: 2023-01-09 08:15, aktualizacja: 2023-01-09 08:27

W środę, 4 stycznia 2022 r., odbyły się krótkie uroczystości pożegnania odchodzących na emeryturę policjantów. Do cywila odchodzi pokolenie policjantów, przyjętych do służby 30 lat temu. Czterech aspirantów sztabowych zajmowało stanowiska dyżurnych, a z racji doświadczenia byli ekspertami na swoich stanowiskach. Emerytem jest już również Zastępca Komendanta Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej, nadkomisarz Konrad Kubański.

Pożegnanie przechodzących do cywila kolegów to zawsze bardzo wzruszający moment. Trudno ukryć emocje związane z odejściem kolegi, z którym przeżyło się wiele chwil – zawodowego triumfu, czasem porażki.

Od dziś policyjnymi emerytami jest dwóch dyżurnych z rudzkiej trójki, dyżurny z jedynki i rudzkiej komendy, który koordynował pracę wszystkich patroli w mieście. Wszyscy ci policjanci odeszli z pełną wysługą lat w naszej formacji. Od samego początku byli związani z rudzkim garnizonem, a przez ostatnie lata swojej służby byli wzorem dla młodszych kolegów. Dwaj dyżurni z kochłowickiego komisariatu, 30 lat temu razem przyjmowali się do służby, a wczoraj również razem ją kończyli. Do cywila odszedł także, zastępca komendanta z rudzkiej jedynki. Nadkomisarz Konrad Kubański wiele lat swojej służby spędził w katowickich oddziałach prewencji, strzegąc bezpieczeństwa mieszkańców całej aglomeracji, a od 10 lat, związany był z naszym miastem - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Komendanci i naczelnicy pożegnali odchodzących na emeryturę policjantów oklaskami, w ten sposób okazując im największą sympatię oraz podziękowanie za trzy dekady służby.

Pożegnanie policjantów w Rudzie Śląskiej. Odeszli na emeryturę po 30 latach służby

Komentarze (13)    dodaj »

 • Lidia

  Tusk kazałby im [...]ć do 67, pod warunkiem, że komisariaty nie zostałyby zlikwidowane bo przecież za Tuska likwidowano komisariaty i nie było żadnych podwyżek w Policji. No ale niektórzy policjanci narzekają na ten rząd.

 • henry

  Szacun chopy.

 • Kpina + ironia / szydera

  Dziękujemy również, że gorliwie i ochoczo nakładaliście mandaty za brak (nielegalnych jak pokazują wyroki sądów) namordników i że przez przypadek nie pomyliliście amunicji, (jak to było na słynnych łódzkich juwenaliach), kiedy waliliście z broni gładkolufowej do protestujących górników przed siedzibą JSW. DZIĘKUJEMY ! ! !

 • novarra

  Coraz więcej jest policjantów z Ukrainy. Mam nadzieję że żaden nie trafi do rudzkiej komendy.

 • Maria

  Dziękujemy za lata służby !!!

 • Kpina + ironia / szydera

  30 lat pierdzenia w stołek na dyżurce... :-)

 • Ziga z Wirku

  Taa, 50tka i na emeryturę..

 • He, he!

  Mogłeś ukończyć szkołę w Szczytnie. A nie teraz zazdrościć.

 • Kpina + ironia / szydera

  Ktoś dostał szablę... po incydencie z granatnikiem to nic dobrego nie wróży :-) Ale ja nie o tym chciałem: bardziej interesuje mnie, czy zaczną się tu rozpisywać ludzie, którzy w emeryturze po 25 latach pracy na kopalni widzą ogromną niesprawiedliwość. A tu jak to jest? Faceci około pięćdziesiątki, L4 płatne 100% i co - już wolni? A inni muszą do 65 pracować?

 • rr

  Poważnie 100% płatne L4. To trzeba też było służyć.

 • Eugen

  Gdzie masz L4 100% płatne?

 • Jo

  W służbach mundurowych

 • Antypo

  Zapytaj Tuska do ilu lat POwinni pracować.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również