Wiadomości z Rudy Śląskiej

Poznaj swojego dzielnicowego. Część III - Kochłowice, Bykowina

 • Dodano: 2022-11-23 13:30

Chcąc przybliżyć Państwu sylwetki dzielnicowych z Rudy Śląskiej i w ten sposób usprawnić wzajemne kontakty, prezentujemy policjantów pracujących w poszczególnych komisariatach naszego miasta. Jako trzecich przedstawiamy dzielnicowych z Komisariatu Policji 3 w Rudzie Śląskiej.

Dzielnicowi to policjanci, których naprawdę warto poznać

To oni są najbliżej naszych spraw i problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy domów, kamienic, bloków, ulic czy całych osiedli. To właśnie oni walczą z przemocą domową, chuligaństwem i dbają o przestrzeganie porządku na osiedlach. Może jeszcze nie było potrzeby wiedzieć, kto jest naszym dzielnicowym, ale taka informacja może przydać się w najmniej oczekiwanej chwili. Dlatego warto sprawdzić jak się nazywa i zapisać sobie numer telefonu do swojego dzielnicowego.

Rejon nr 16 - Kochłowice - młodszy aspirant Anna Jochymczyk

Rejon nr 16 - Kochłowice - młodszy aspirant Anna Jochymczyk

Rejon nr 19 - Bykowina - aspirant Daniel Papierz

Rejon nr 19 - Bykowina - aspirant Daniel Papierz

Rejon nr 17 - Kochłowice - sierżant sztabowy Sebastian Połeć

Rejon nr 17 - Kochłowice - sierżant sztabowy Sebastian Połeć

Rejon nr 20 - Bykowina - aspirant Mateusz Poniszowski

Rejon nr 20 - Bykowina - aspirant Mateusz Poniszowski

Rejon nr 18 - Kochłowice / Bykowina - aspirant sztabowy Piotr Żukowski

Rejon nr 18 - Kochłowice / Bykowina - aspirant sztabowy Piotr Żukowski

Aplikacja "Moja Komenda"

Mundurowi zachęcają również do korzystania z aplikacji "Moja Komenda". Aplikacja została przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policję w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS. Wystarczy, że wprowadzą Państwo miejscowość, nazwę ulicy i numer posesji, a aplikacja wyszuka dzielnicowego, który dba o ten rejon. W tym miejscu wyświetli też jego numer telefonu, adres e-mail i pozwoli na szybki połączenie bądź wysłanie wiadomości. Dzięki aplikacji można odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, z jej adresem i numerem telefonu, a nawigacja w telefonie pokaże nam jak tam dotrzeć.

Dzielnicowi Komisariatu Policji 3 w Rudzie Śląskiej obsługują dwie dzielnice:

 • Kochłowice
 • i Bykowinę.

Każda z dzielnic podzielona jest na mniejsze rejony służbowe dzielnicowych i jest ich w sumie pięć. Ulice wchodzące w skład rejonów służbowych opisane są w zakładce Twój Dzielnicowy na stronie internetowej rudzkiej komendy, oraz we wspomnianej wyżej aplikacji Moja Komenda. Na stronie internetowej oprócz danych dzielnicowych, ich telefonów i adresów e-mail, zamieszczamy również ich zdjęcia.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Anna

  To wspaniałe znać swojego dzielnicowego, każdemu życzę wielkiego spokoju i porządku w rejonie dzielnicy

 • Rudy

  Nie wiedziałem, że Bykowina ma papierza

 • Olaboga

  Nic w tym ciekawego, gość generalnie podczas rozmowy rozmija się z rzeczywistym stanem prawnym tak delikatnie powiedziawszy, choć trzeba przyznać że niekoniecznie w złej wierze. Tylko czy tak powinno być ? No właśnie ..

 • Pozor

  Bo tak działa policja. Zawsze będą mówić to co akurat im pasuje. Ich nie obchodzi prawda, ich obchodzą premie za wyniki. Choćby dlatego jak zatrzymają kogoś z gramem marihuany piszą o 50 działkach dilerskich. A jak zatrzymają dwóch kolegów to od razu robią z nich grupę przestępczą. Najbardziej zakłamany zawód świata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również