Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pracowity weekend rudzkiego rugby

  • Dodano: 2021-05-11 09:00

Gryfy i Diablice nie próżnowały w minioną sobotę i niedzielę (08-09.05. br.), jednak tym razem pracowitość przyniosła mizerne efekty.

Gryfy zmierzyły się w meczu sparingowym z Frogs Warszawa

"Żaby” to zespół złożony z cudzoziemców pracujących i studiujących w Warszawie. Zawodnicy Frogs prezentują więc, co potwierdzili na Burloch Arenie, znakomite wyszkolenie indywidualne i ogranie. 

Do walorów indywidualnych dołożyli w sobotę dobrą organizację gry co w zupełności wystarczyło na danie rudzianom twardej lekcji rugby. Chaotyczne ataki gospodarzy nie potrafiły sobie poradzić z dobrze zorganizowana i twardą obroną gości. Do tego doszła masa błędów Gryfów zwłaszcza przy stałych fragmentach gry - autach i młynach dyktowanych oraz indywidualnych strat piłki. To zsumowało się w porażkę Gryfów 13:27 (test mecz rozegrano systemem 4 x 20 minut: 0:7, 3:0, 0:5, 10:15)

Punkty dla Gryfów zdobyli: Marcin Jankowski 5 pkt. (1P), Patryk Kołodziej 5 pkt. (1K, 1pd), Mateusz Zabiegała 3 pkt. (1K)

Skład Gryfów: Paweł Marzec, Dawid Szywalski, Filip Kuniczkowski, Marek Wojnarowski, Marcin Pyrek, Daniel Szombara, Łukasz Drab, Jan Muc, Marcin Greinert, Mateusz Zabiegała, Mykeltie Imani, Marcin Mucha, Patryk Kołodziej, Dawid Pabisiak, Marcin Jankowski oraz Maciej Teperek, Daniel Białasik, Dawid Dróżdż Karol Stempin

Przed rudzianami i duetem trenerskim Oleszczuk-Greinert sporo pracy przed kolejnym meczem ligowym z KS Budowlanymi Łódź w sobotę 22 maja 2021 o godz. 14:00 na Burloch Arenie.

Diablice zagrały w V Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Krakowie

Niestety, po ostatnich dwóch turniejach rudzianki na dobre ugrzęzły w I Lidze i starcia z najlepszym kobiecymi drużynami w Ekstralidze to już tylko wspomnienie. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski Kobiet Rugby 7 rozgrywane są systemem 8 turniejów w sezonie (4 jesienią, 4 wiosną)  z podziałem na 4 zespołową Ekstraligę i 6-cio zespołową I ligę. Po każdym turnieju ostatni zespół Ekstraligi spada, a w jego miejsce awansuje  pierwszy zespół I ligi. Miejsca zajmowane w poszczególnych turniejach sumują się na miejsce w klasyfikacji generalnej.

Diablice w niedzielę najpierw przegrały swoje dwa mecze w podgrupie I ligi z Legią II Warszawa 0:29 i Biało-Zielonymi Ladies II Gdańsk 0:54. Tak więc z ostatniego miejsca w grupie przyszło zagrać z ostatnim zespołem drugiej podgrupy I ligi RK Gietrzwałd. Tu udało się Diablicom nieco zrehabilitować i pokonać dziewczyny z Warmii 29:12. To zwycięstwo.

Pracowity weekend rudzkiego rugby

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.