Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premier Morawiecki: nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego

 • Dodano: 2020-05-13 13:45, aktualizacja: 2020-05-13 14:58

Chcę powiedzieć z całą mocą, że nie tylko nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego; dzisiaj należy się pomoc naszym rodakom na Śląsku - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreślił, że koronawirus jest "nieprzewidywalny" i ogniska zakażeń mogą wybuchnąć w różnych miejscach. Obecnie - jak mówił - ma to miejsce w części woj. śląskiego.

Tam mamy ogromny wzrost zakażeń, jednocześnie w większości obszarów w Polsce tych zakażeń jest coraz mniej - mówił szef rządu. Chcę powiedzieć z całą mocą, że nie tylko nie zamierzamy zamykać woj. śląskiego, ale wręcz dzisiaj należy się pomoc naszym wspaniałym rodakom na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim, które rzeczywiście jest bardzo mocno dotknięte koronawirusem - dodał.

Szef rządu zapewniał, że na Śląsku działają służby medyczne i mundurowe, które są zaangażowane w identyfikowanie osób zakażonych i ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa na tym obszarze. Morawiecki dziękował także górnikom za pracę i ich zaangażowanie w zapewnianie bezpieczeństwa energetycznego w Polsce.

Resort zdrowia poinformował we wtorek o rekordowej liczbie nowych zakażeń – 595, w tym 492 ze Śląska. To największa zanotowana liczba nowych przypadków od wybuchu epidemii, czyli od 4 marca. W środę z kolei w tym województwie przybyło kolejne 113 osób zakażonych. MZ wyjaśniało, że wzrost ten wynika z intensywnych badań przesiewowych, którym poddawani są górnicy i ich rodziny.

Dotychczas w Polsce potwierdzono 17 062 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, w województwie śląskim – 4 384. W sumie zmarło do tej pory 847 osób, a 6 131 chorych wyzdrowiało. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Gyna

  Mati spróbuj zamknąć kopalnie to ślonzoki rozwalom tyn piepszony sejm w pył.

 • Matlok

  Nie mozna .. jak tak .. zeby nietoperze mogli wyfrunac

 • Al bano

  Szkoda

 • Al bano

  Szkoda

 • RX66

  Te badania przesiewowe nic nie dają czyli 50 na 50 i jak tu określić skuteczność badania , po prostu ściema wciskana zdrowym obywatelom Polskich miast i teraz jest pytanie jak nie stać się niewolnikiem rządowych rozporządzeń ,historia lubi się powtarzać i zatacza potężne koło zniewalające ludzkość na masową skalę dzięki wyrafinowanym narzędziom unicestwiających całą ludzkość

 • Takie cos

  Ha ha odczepcie sie od Śląska, tu wiecej zakazonych bo wiecej badań jakby nie było badań to i zakażonych tyz nie. A non stop ino slask slask epicentrum

 • weź

  Ochłoń ! weź dwa głębokie oddechy i ci przejdzie.

 • Hanys

  Zgadzam się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.