Wiadomości z Rudy Śląskiej

Premier: Porozumienie z przedstawicielami branży górniczej śmiało można nazwać przełomowym

 • Dodano: 2020-09-25 16:30

Porozumienie z przedstawicielami branży górniczej śmiało można nazwać przełomowym - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że Śląsk jest dla niego regionem szczególnym.

- Wielokrotnie podkreślałem, że Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym. Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze porozumienie z przedstawicielami branży górniczej, które śmiało można nazwać przełomowym. Było ono możliwe dzięki temu, że po obu stronach negocjacyjnego stołu siedzieli ludzie, którym zależy zarówno na rozwoju i nowoczesnej energetycznej transformacji Polski, jak i zabezpieczeniu godnych warunków pracy całej śląskiej społeczności - czytamy w piątkowym wpisie szefa rządu.

Mateusz Morawiecki dodał, że chciałby osobiście pogratulować i podziękować za zaangażowanie w trudne, ale owocne negocjacje przedstawicielom Ministerstwa Aktywów Państwowych. Wymienił wiceministra Artura Sobonia, posła PiS Krzysztofa Kubów oraz szefa śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" Dominika Kolorza. Podziękował też wszystkim, którzy brali udział w rozmowach.

- Współpracą doprowadzimy do wytyczenia nowej drogi dla całego Śląska, gdzie nowoczesne technologie, ekologia i polskie tradycje górnicze będą koegzystować, budując energetyczną i gospodarczą potęgę Polski na miarę wyzwań XXI wieku! - napisał Morawiecki.

Komentarze (17)    dodaj »

 • Dżesika

  Związki zadowolone bo nie będzie ich to już dotyczyć. Pinokio zadowolony bo rząd jaki skuteczny... Beneficjenci kiełbasy i bułki również...

 • boluś

  Niby paskudne obmawiać bliźniego?ale Mateuszek blźni? Chyba tych z Ursraela !

 • Padre

  Też tak uważam, to prawdziwy przełom jak dali się wykorzystać górnicy, przecież UE nie zgodzi się na te zmiany, wszystko już dawno uzgodnione!

 • Celina

  przez kolejne lata bedziemy dawać kase na te zakłady na ich 13,14 barbórki, odprawy, jubilaty, miliardy zł pójdą w błoto i ciagle bedziemy wąchac dym z kominów, masakra!!!

 • lufcik

  Celina ino ludzie od tego gnoju smrodu syfu,ze węgla ludzie sie duszom iumierajom,zniszczone eko.

 • Donald

  Wciąż przez kolejne lata będziemy sponsorować 500+ itd niezaradnym rodzicom. Jak im mało to drugi etat niech sobie znajdą. Wciąż będziemy wdychać smród ze starych diesli bo w tych rodzinach po kilka rupieci ale nowe smartfon musi być. Normalnie Pato logia. Kiedy mieszkańcy domków jednorodzinnych zaczną płacić za śmieci tak jak większość za ilość osób a nie za najmniejszy kosz a później wszędzie podrzucają to samo posiadacze ogródków.Patologia.

 • Wariat

  zgadzam się co do większości - ale skąd ta debilna teza, że mieszkańcy domków jednorodzinnych nie płacą za ilość osób zamieszkałych a nie jak w blokach zsypowych??????????

 • edi

  Bo to prawda. Płacą za kosz który mają . Najlepiej mieć jeden mały a śmieci podrzucać na osiedla. Mieszkam na Bykowinie starej koło domków i często widać jak latają i podrzucają wszędzie. Są agenci co weźmie worek ze śmieciami wyjdzie za bramę i komuś przy ogródku zostawi i idzie dalej. Patologia.

 • noa

  Bzdury. W naszym mieście każde gospodarstwo domowe płaci od ilości zamieszkujących osób, nie od kosza. To, jaki się ma kosz nie ma nic do rzeczy.

 • boluś

  Swojom drogą dziwne? Niy boło problymu z kopalniami w Polsce'do czasu kiej niyzadowno Mateuszek z Orbanem obżarli sie Brukselkom z Makrelkom. Pytanie czyje interesy promowała Ossi Makrela ? Ruskie czy Niymieckie abo WSPÓLNE? Bo Orban Ruskie! I jakie korytko z tego dostanie Mateuszek? Buzkowo- Tuskowe?

 • Rudzianin

  Jak można tak łżeć, niech znika z kart Śląska

 • boluś

  MWM' czyli Mało Wiarygodny Mateuszek. Fto naiwny niych mu wierzy' dla mnie to cyniczny i wyrachowany BANKSTER

 • Lol

  - Wielokrotnie podkreślałem, że Śląsk jest dla mnie regionem szczególnym. Tym bardziej cieszy mnie dzisiejsze porozumienie z przedstawicielami branży górniczej, które śmiało można nazwać przełomowym. Jak by tak było to pan osobiście by przyjechał.

 • Maxsiu

  Nigdy wiencej pis związki nas sprzedały dalej będą mieli swoje stołki a fizyczny dalej bendzie ten najgorszy

 • Alojz

  Mówisz nigdy więcej pis ale 500+ darmo zjadzie pobierosz. Jakbyś mioł trocha honoru to byś przeznaczył na cele charytatywne.

 • Bob budowniczy

  Gdyby rządziło PO to do końca roku i kopalni Rudy by nie było a inne szybko poszły by jej śladami. Decyzje o likwidacji Pokoju, Wujka , Wirku, Śląska m. in nie zapadły za rządów PO? Wiem wiem elektoratowi PO się to nie spodoba bo nie pamiętają albo nie chcą pamiętać.

 • nowak

  Szok! Górnikowi otworzyły sie oczy. Co prawda zajęło to lata ale nie bądźmy zbyt wymagający ;-))

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również