Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prowadził bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grożą 2 lata więzienia

  • Dodano: 2019-01-15 06:30, aktualizacja: 2019-01-15 06:48

W ubiegły weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 43-latka, który wbrew zakazom i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, kierował samochodem. Na dodatek rudzianin był w stanie po użyciu alkoholu. 

Mężczyzna może spędzić w więzieniu dwa lata

Na dodatek rudzianin był w stanie po użyciu alkoholu. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd, może on spędzić w więzieniu nawet dwa lata.

Zatrzymany w sobotę rano rudzianin nie przejmuje się grożącymi mu konsekwencjami prawnymi. Kierował toyotą, mając w swym organizmie pół promila alkoholu, a na swym koncie dwa zakazy kierowania wydane przez rudzki sąd w ubiegłym roku i decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 43-latek popełnił przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego, za który to czyn przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, oraz wykroczenie, za które przewidziano karę grzywny i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Bykowina

    Jak widział te zaśnieżone ulice nieodśnieżone to wypił parę głębszych na odwagę i dawaj do auta ,a po drugie to towarzysz Junker z Parlamętu Unijnego jest wciąż pijany publicznie przed mediami a on jest w pracy .To my też możemy bo jesteśmy w U.E.

  • Kierowca

    W Polsce. som zbyt małe kary jak by dostal 10 lat i grzywna np.25000 zł to moze by niektórzy zaczli myslec co robia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również