RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami długi majowy weekend - zadbajmy, by był bezpieczny...

  • Dodano: 2022-04-29 10:45

Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa zwiększona liczba śląskich policjantów. Żeby majówka była okresem udanego wypoczynku, pamiętajmy o rozwadze na drodze, a przede wszystkim o zachowaniu ostrożności, trzeźwości za kółkiem i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. W ostatnich 3 latach na śląskich drogach, w okresie majowego weekendu, doszło do 55 wypadków, w których zginęło 7 osób a 74 zostały ranne.

Majówka 2022 pod kontrolą

Nad bezpieczeństwem osób wybierających się na majowy wypoczynek czuwać będzie zwiększona liczba patroli policyjnych, głównie ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczynają się już 29 kwietnia. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy stosowali do obowiązujących przepisów i limitów prędkości.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Bolidzja jezd wsbaniała

    Jak schowacie swoje kundle do budy to będzie bezpiecznie

  • kierowca

    policja się cieszy bo znów wystawią mandaty za byle co .....stana tam gdzie na DTS ktos dał 70 kmh i beda łapać za jazde 100kmh

  • 8 lat służby

    Mamy kredyty do spłacenia i żony z dziećmi na utrzymaniu. A góry nie interesuje czy będziemy mieli co do gara włożyć jak nas wywalą za nie wyrabianie limitów. Tak jesteśmy bez honoru i można pluć nam w twarz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.