Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami mecz Ruch Chorzów - Górnik Zabrze. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

 • Dodano: 2024-03-14 07:15, aktualizacja: 2024-03-14 08:58

Już w najbliższą sobotę 16 marca o godzinie 17:30 na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Przemieszczanie się kibiców obu drużyn spowoduje utrudnienia w ruchu kołowym.

Utrudnienia w dniu meczu w Chorzowie

W związku z organizacją meczu piłkarskiego na Stadionie Śląskim pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze mogą pojawić się już od godziny 13.00 i potrwają do zakończenia imprezy.

 • W ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Ponadto na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów. Zmiana obowiązywać będzie od godz. 13:00 do zakończenia imprezy.
 • W zależności od sytuacji drogowej Policja może podjąć decyzję o zamknięciu pasa do lewoskrętu z ulicy Katowickiej w Parkową (kierunek Bytom-Katowice).
 • W zależności od natężenia ruchu pieszych Policja może całkowicie zamknąć ulicę Katowicką w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do ulicy Parkowej, a także ulice Chorzowską w Katowicach od przewiązki drogowej przy tzw. Karolince do skrzyżowania ulicy Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.
 • Dodatkowo utrudnienia i czasowe wstrzymania ruchu mogą wystąpić w Chorzowie rejonie ulic: Rynek, Kościuszki, Parkowa oraz w Katowicach w rejonie ulicy Złotej już od godziny 14:00.

Ponadto na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego policjanci apelują do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów, poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Komentarze (3)    dodaj »

 • dolomit

  Mecz dwóch podrzędnych europejskich drużyn, a tyle emocji.:)

 • Rokko Krytyczny

  Po co w Rudzie Śląskiej piszcie o utrudnieniach w Chorzowie?

 • Krytyczny w stosunku do Rokko

  Bo z Rudy Śląskiej, ktoś się może np. samochodem do Chorzowa na ten mecz wybierać i te informacje są dla niego istotne. Proste! Wystarczy pomyśleć, że nie jest się pępkiem świata i nie wszystko co niepotrzebne mnie, jest też niepotrzebne innym.

  • Krytyczny w stosunku do Rokko
   2024-03-15 10:23
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również