Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przedszkolaki świętowały 20-lecie Polski w Unii Europejskiej!

  • Dodano: 2024-05-10 10:15

Dzieciaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 im. Pracowitych Pszczółek przygotowały uroczystość z okazji 20. rocznicy dołączenia Polski do Unii Europejskiej. W przygotowanie programu artystycznego zaangażowali się rodzice!

Mali Europejczycy

8 maja przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 37 obchodziły 20-lecie Polski w Unii Europejskiej. W świętowaniu wzięła udział wiceprezydent miasta Anna Krzysteczko. Przedszkolaki uzbrojone w europejskie flagi powitały panią wiceprezydent. 

- To ważne, by dzieci znały zarówno historię naszego kraju, jak i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej - demokrację, propagowanie sprawiedliwości społecznej, równości oraz solidarności między krajami członkowskimi – czytamy w mediach społecznościowych wiceprezydent miasta Anny Krzysteczko.

W obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej zaangażowali się rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali wyjątkowy program artystyczny. Podjęli się wystawienia „Akademii Pana Kleksa”! Ich pociechy z zaciekawieniem oglądały ich na scenie – nie brakowało radości i śmiechu!

Kilka zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej galerii!

20 lat Polski w Unii Europejskiej

Polska stała się oficjalnym członkiem Unii Europejskiej o północy 1 maja 2004 roku. Dołączyła do europejskiej wspólnoty wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami. Było to zarazem największe rozszerzenie Unii Europejskiej w historii. Za dołączeniem do Unii Europejskiej opowiedzieli się sami Polacy, podczas zorganizowanego w dniach 7 i 8 czerwca 2003 roku referendum akcesyjnego. Za przyłączeniem opowiedziało się wówczas 77,45 proc. biorących udział w głosowaniu. Oficjalne uroczystości związane z dołączeniem 10 nowych państw do Unii Europejskiej odbyły się wieczorem 1 maja w Dublinie.

Komentarze (3)    dodaj »

  • TVPo

    Współczuje tym dzieciakom bo to one będą spłacać te kredyty zwane KPO. A ich rodzice - platformersi tacy szczęśliwi

  • Kpina + ironia / szydera

    Nie mogę tego nazwać inaczej, niż żerowanie na niewiedzy i naiwności tych dzieciaków. One po prostu nie są świadome tego, do jakiego szamba, zwanego też eurokołchozem i jewrosojuzem, zapisali ich rodzice...

  • Rudolf

    Pranie mózgów od małego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również