Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przejmujemy odpowiedzialność za Państwa rozliczenia - Malwina Kasprzyk, biuro rachunkowe Femme

  • Dodano: 2015-08-19 08:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:31
O prowadzeniu biura rachunkowego w Rudzie Śląskiej rozmawiamy z Malwiną Kasprzyk, właścicielką firmy Femme.
 
Proszę opowiedzieć, czym się Państwo zajmują? Na jakie usługi możemy u Państwa liczyć?
 
Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw z każdej branży, rozliczających się na podstawie ewidencji ryczałtowej, książki przychodów i rozchodów czy ksiąg handlowych. Oprócz usług księgowych świadczymy również szereg innych np.: obsługa kadrowo-płacowa, usługi administracyjno-biurowe, aby pomóc naszym klientom w szybkim załatwieniu spraw w świecie biurokracji i pozwolić im skupić się na przedmiocie swojej działalności. To co nas wyróżnia to indywidualne podejście do każdego klienta.
 
Czyli mając małą firmę możemy powierzyć Państwu opiekę nad rozliczaniem naszego przedsiębiorstwa?
 
Oczywiście, naszą misją jest zapewnienie takiego wsparcia, aby przedsiębiorca mógł skoncentrować się wyłącznie na biznesie, mając pewność, że wszystko co nam powierza przestaje być jego problemem. Przejmujemy pełną odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe, reprezentujemy przed Urzędem Skarbowym i ZUS.
 
Czy trudno jest dzisiaj prowadzić biuro rachunkowe? 
 
Księgowość to nasza pasja, którą traktujemy poważnie. Na rynku usług księgowych znajdziemy wiele biur rachunkowych – konkurencja nie śpi. Jednak w zawodzie księgowego nie można się sugerować ceną za usługi tylko wiedzą, starannością i sumiennością. Zgodnie z artykułem 24 Ustawy o Rachunkowości tak właśnie powinny być prowadzone księgi i tego mogą oczekiwać od nas nasi klienci.
 
Państwa klienci pochodzą głównie z Rudy Śląskiej?
 
Nie, zaufały nam również firmy prowadzące swoją działalność w Bytomiu, Katowicach. Atutem naszego biura jest mobilność i nie sprawia nam kłopotu dojazd do klienta, nawet jeśli jego siedziba nie znajduje się w Rudzie Śląskiej. Wspieramy naszych klientów tą usługą, ponieważ swój czas mogą poświęcić na coś bardziej przyjemnego niż dostarczanie dokumentów do biura.
 
Kiedy prowadzą Państwo całą dokumentację danej firmy, musi się to chyba wiązać z dużym zaufaniem klienta do Państwa i Waszym budowaniem tej relacji.
 
Oczywiście, zaufanie to podstawa. Dlatego jesteśmy w ciągłym kontakcie ze swoimi klientami. Sporządzane są raporty z wykonanej usługi informujące klienta o sytuacji finansowej swojego przedsiębiorstwa. W każdym momencie klient może prosić o spotkanie, ma pełny wgląd do swoich dokumentów. A dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, usługa księgowa może być świadczona w siedzibie klienta, dokumentacja pozostaje zawsze na miejscu.
 
Czy osoby pracujące w biurze Femme mają ukończone studia/kursy w tym kierunku?
 
Tak. Ukończone szkoły i kursy oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie rachunkowości, kadr i płac są podstawą w wykonywaniu zawodu księgowego w naszym biurze. Obsługa księgowa opiera się na wiedzy, którą trzeba ciągle pogłębiać i aktualizować. 
 
Czego możemy życzyć Państwa firmie? Jakie są priorytety na najbliższe miesiące?
 
Jedyne czego możemy sobie życzyć bezbłędnych rozliczeń, jednoznacznych przepisów, pozytywnie zakończonych kontroli i dużo wspaniałych klientów. Na najbliższe miesiące planujemy rozszerzyć swoją działalność o kilka innych miast, chcemy być bliżej swoich klientów.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
Dziękuję.
 
 
O FIRMIE:
Biuro Rachunkowe Femme Malwina Kasprzyk
ul. K. Goduli 36
41-703 Ruda Śląska
tel. 669 944 445


Źródło: Barbara Pilocik