Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przestrzegamy przed internetowymi oszustwami. Troje mieszkańców Rudy Śląskiej oszukanych

 • Dodano: 2020-12-03 08:15, aktualizacja: 2020-12-03 06:11

Urwany kontakt ze sprzedającym, a także brak przesyłki zakupionych przedmiotów był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie. Mieszkańcy Rudy Śląskiej zainteresowali się okazyjnymi ofertami sprzedaży konsoli do gier, fotela czy mebli kuchennych.

Gdy tylko zrealizowali przelewy bankowe pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedającymi się urwał. Policjanci wyjaśniają sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Do rudzkich komisariatów zgłosiło się wczoraj troje mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że za pomocą internetowych portali dokonali transakcji zakupu konsoli do gier, fotela, a mebli kuchennych. Korespondowali w tej sprawie ze sprzedającymi do czasu dokonania przelewów. Po wpłacie pieniądze na wskazane rachunki bankowe kontakt się urwał. Pomimo upływu czasu nie otrzymali zakupionych produktów, a sprzedający unikają z nimi kontaktu. Policjanci wyjaśniają te sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustw internetowych w ostatnim czasie. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Korzystając z portali społecznościowych udostępniających ogłoszenia sprzedaży, starajmy się wybierać te, w których możemy towar odebrać osobiście. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Policjanci apelują także, aby kupując przez internet zachować zdrowy rozsądek, nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. "okazją cenową".

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • why_me

  Kolega z pracy kupił ,,okazyjnie,, sprzęt (kolumny itd) za ponad 2000zł

 • Gbur

  Czytaj, zanim to opublikujesz!

 • Iwona

  Witam tak trzeba uważać zakupując coś przez internet mowa nie allegro tylko firmy inne mniej znane dokładnie sprawdzić czy ta firma istnieje pod adresem pod którym powinna się znajdywać.najlepiej parę groszy więcej dopłacić za opłatę przy dostawie.ja się dałam nabrać i straciłam 400 zł przed świętami miał być fotel a nie ma ani pieniędzy ani fotela.

 • Monika

  Zle opisana sprawa chodzi o to ze na olx jest opcja kup z wysyłką, ktos wysyla link i pobiera z naszej karty pieniadze. Sama mialam taka sytuacje ale w porę sie opamiętałam

 • Maja

  Ja zakupilam szafe ( w promocji ) w lipcu i do dzis jej niema

 • Rudzianka

  Zakupy w sklepach internetowych najlepiej robić płatne za pobraniem.Należy też czytać opinie o sprzedającym przed zrobieniem zakupów.

 • Zenobiusz

  Gdzie tam wyczytałaś, że robili zakupy w sklepach internetowych? Internetowe portale, czyli allegro, olx itp.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.