Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej otwarto zewnętrzne pracownie

  • Dodano: 2023-11-28 13:30

Oficjalne rozpoczęcie działalności „Pracowni pod chmurką” oraz „Klasy z drewna” odbyło się przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Podwójny sukces Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Jedyna w mieście Szkoła Mistrzostwa Sportowego wygrała aż dwa konkursy na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Placówka skutecznie aplikowała o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z Lasów Państwowych. Uczniowie szkoły będą mogli odbywać lekcje poza budynkiem szkoły – merytorycznie projekty oraz konspekty zajęć opracował doktor Dariusz Kozik, który m.in. jest nauczycielem biologii w rudzkiej placówce.

„Cieszę się, że rudzkie placówki sięgają po środki zewnętrzne i tworzą nowoczesne pracownie z myślą o uczniach, aby lekcje były prowadzone w ciekawy i interesujący sposób. Dodatkowo pochwały należą się dyrekcji szkoły, że skutecznie pozyskuje środki zwłaszcza z Lasów Państwowych” – stwierdził Kazimierz Myszur Przewodniczący Rady Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

W otwarciu wzięli udział również m.in. Marek Wesoły Wiceminister Aktywów Państwowych, Aleksandra Piecko Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska, Jerzy Krótki Prezes MPGM – TBS Sp. z o.o., radny Mariusz Pakuza oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu miasta.

„Zgodnie z założeniem konkursu i realizowanym programem edukacyjnym stworzone pracownie będą służyły nie tylko uczniom naszej szkoły. Zapraszamy do współpracy także inne szkoły i przedszkola, które będą chciały skorzystać z możliwości przeprowadzenia lekcji w naszej pracowni. Efekty będą widoczne wczesną wiosną, kiedy nasza pracownia zacznie rozkwitać i będziemy w pełni mogli wykorzystać wiaty, szklarnie, altany oraz różnorodne ścieżki edukacyjne” – stwierdził Arkadiusz Grzywaczewski – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Pierwsze zajęcia lekcyjne w ramach programu „Zegar biologiczny”, który jest realizowany na terenie pracowni już się odbyły.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jorguś

    Brawo panie Arku. Same sukcesy w tym roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również