Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Czarnym Lesie powstaje nowy kompleks boisk

  • Dodano: 2019-07-09 09:45

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Czarnym Lesie powstaje nowy kompleks boisk.

– Sukcesywnie dbamy o poprawę jakości infrastruktury sportowej przy rudzkich placówkach oświatowych. Kładziemy na to duży nacisk. Z pewnością będziemy wnioskować o dofinansowanie tych inwestycji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – W ramach dostępnych w budżecie środków finansowych będziemy starali się modernizować infrastrukturę sportową przy kolejnych szkołach – dodaje.

Prace rozpoczęły się w czerwcu. Ich zakres obejmuje budowę boisk sportowych o nawierzchni poliuretanowej, bieżni do sprintu wraz ze skocznią do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, a także strefy street workout. Dodatkowo zaplanowane jest wykonanie placu apelowego oraz schodów. Łączny koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 1,6 mln zł.


Dodatkowo zostaną zamontowane piłkochwyty, ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne. Teren zostanie uporządkowany, obsiany trawą, wyznaczone zostaną ciągi komunikacyjne. Zostanie rozbudowane oświetlenie terenu oraz monitoring wizyjny.

W ubiegłym roku na terenie Rudy Śląskiej powstały 3 nowoczesne kompleksy boisk:

Dodatkowo wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 30 w Rudzie zostało gruntownie zmodernizowane. Na cztery wymienione inwestycje miasto pozyskało dofinansowanie w łącznej kwocie 1 381 600 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej "Sportowa Polska”.


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.