Wiadomości z Rudy Śląskiej

Puchar Polski Seniorek pod dyktando zawodniczek Slavii

• Dodano: 2020-01-27 08:15, aktualizacja: 2020-01-27 10:30

Rewelacyjnie zaprezentowały się zawodniczki ZKS Slavia Ruda Ślaska, podczas rozgrywanego, tego weekendu, w Białogardzie, Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w zapasach kobiet i zapasach w stylu wolnym.

Rudzianki wywalczyły trzy złote i jeden srebrny medal, co pozwoliło zwyciężyć w klasyfikacji klubowej.

Złote medale wywalczyły: Angelika Mytkowska (59 kg), Paulina Danisz (65 kg) i Kamila Kulwicka (76 kg), srebro natomiast przypadło w udziale Dominice Kulwickiej (57 kg).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kamila Kulwicka, która debiutowała w kategorii do 76 kg. Nasza zawodniczka była najmłodsza w całej stawce, ale mimo to zaprezentowała się rewelacyjnie, co nie uszło uwadze trenera Kadry Narodowej, Pana Piotra Krajewskiego.

Jak wiadomo przed nami Mistrzostwa Europy Seniorek (koniec lutego) i kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo (kwiecień). Cieszymy się bardzo, że Kamila poprzez swój doskonały start w Białogardzie, włączyła się do rywalizacji o miejsce w Reprezentacji Polski, w tej najbardziej prestiżowej grupie wiekowej, jaką jest grupa seniorek.

Do czterech medali koleżanek jeszcze dwa dołożyli panowie, na drugim stopniu podium kategorii do 61 kg, stanął Klaudiusz Wiezner, natomiast brązowy medal w najcięższej kategorii do 125 kg, wywalczył Jakub Czerczak. Obaj rudzcy zawodnicy, należeli do najmłodszych w całej stawce startujących (maję po osiemnaście lat).

Gratulujemy!

Wyjazd do Białogardu kończymy z bilansem: sześć osób startujących - sześć medali, w tym trzy złote.