Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rap Pedagogia na rynku w Orzegowie

  • Dodano: 2018-10-17 12:00

Wczoraj na orzegowskim rynku odbyły się muzyczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Poprowadził je raper Dobromir Mak Makowski, który w tekstach piosenek nawiązuje do swoich osobistych przeżyć. Jego twórczość to świadectwo trudnych zmagań z nałogiem, zakończonych sukcesem.

Dobromir Mak Makowski wystąpił na rynku, w ramach programu profilaktycznego MBP “Jestem przeciw”. Zaprezentował młodzieży przybyłej z okolicznych szkół, w jaki sposób mogą walczyć z czyhającymi na nich zagrożeniami i nałogami niszczącymi ludzkie życie. Realizuje swoją Rap Pedagogię, dając świadectwo własnych trudnych zmagań, zakończonych sukcesem. Przeplata wszystko muzyką hip-hopową o treści docierającej do młodzieży z pozytywnym przekazem.

- Także, dziś słowa płynące prosto z serca sprawiły, że w oczach dziewczyn i chłopców obecnych na spotkaniu pojawiły się łzy wzruszenia, ponieważ każdy z nas chce być osobą ważną, kochaną i szanowaną, szczególnie przez swoich rodziców. Właśnie dokładnie, to wybrzmiało w słowach Dobromira, a wszystko jeszcze przeplecione ogromną dawką poczucia humoru kierowaną do młodych odbiorców. Myślę, że udane i wartościowe wydarzenie – mówiła Agnieszka Płaszczyk - organizatorka wydarzenia.

Dobromir Makowski obecnie jest pedagogiem i nauczycielem wychowania fizycznego. Mieszka w Pabianicach wraz z żoną Bogumiłą i dziećmi. Jest autorem projektu Rap Pedagogia, który jest realizowany od 2010 roku i dotarł do kilkuset szkół na terenie całej polski. Jest również autorem książki biograficznej o tytule „Wyrwałem się z piekła” - opowiadającej o ciężkim dzieciństwie, uzależnieniu od narkotyków oraz drogi do trzeźwości rapera. Założył Centrum Młodzieżowe w Pambianicach oraz „Fundację Młodzi dla Młodych”. Jest także wokalistą i pasjonatem muzyki hip-hop, która jest nienieodzownym narzędziem jego obecnie realizowanej pasji życiowej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Oszukany

    Ktoś kiedyś zajmę się tym oszustem. Z tego co wiem jest z Pabianic a tam dużo ludzi jest na niego ciętych. Oszukuje ludzi na pieniądze, zasłaniając się Bogiem. Wykorzystuje tragedię ludzi żeby zarabiać kasę. Nie ufajcie mu!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również