Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Reaguj, kiedy widzisz niepokojące sytuacje. Skorzystaj z KMZB

 • Dodano: 2020-09-16 06:15, aktualizacja: 2020-09-16 06:12

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych?

Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od ponad 2 lat działa w całej Polsce. Narzędzie sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem, a Policją. Mieszkańcy chętnie z niej korzystają i nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenie są przede wszystkim sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Zachęcamy do korzystania z KMZB na stronie www.slaska.policja.gov.pl

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • driver

  Ulica Wyzwolenia na kilkuset metrach jest przeorana od kilku miesięcy. Nie wiele się tam dzieje a utrudnienie do ruchu znaczne. Czy w tym mieście ktoś nad tym panuje?

 • boluś

  KRAJOWO MAPA KABLOWANIA . Terozki to już 100 tysi policajów to już chyba nipotrzebne ?

 • tomex

  kabluje dalej, plac zabaw młodzież pod okiem kamer,w lesie dookoła,pali marihuanę, warto to sprawdzać.

 • Bryczqa

  Niepokojące jest to że drogówka zniknęła z dróg i nie łapie wariatów drogowych. DTŚ to jest droga z prędkością MAXYMALNĄ 100 a nie minimalną ...

 • ....

  Polecam się doedukowac. Na dts nie ma ograniczenia do 100, chyba ze miejscowo przy winklach. Wiec niepokojące jest to, ze tacy debile jeżdżą taka droga, utrudniają poruszanie się (bo zapewne jeździć lewym czyż nie?) i nie znają przepisow na niej.

 • Życzliwy z wiedzą.

  Proponuję się douczyć. DTŚ to nie autostrada. Maksymalna prędkość na drodze dwujezdniowej a taką jest DTŚ to 100 km/h!!!

  • Życzliwy z wiedzą.
   2020-09-16 12:49
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Bolo

  Permanentna inwigilacja.

 • Paula

  Teraz kapusie zacznom donosić na nasze bombelki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.