Wiadomości z Rudy Śląskiej

Regionalny System Ostrzegania - alarmy w telewizorze

  • Dodano: 2013-10-18 19:00

Śląski Urząd Wojewódzki informuje, że do 30 czerwca 2014 roku, w województwie śląskim, zostanie uruchomiony Regionalny System Ostrzegania.

Jak to działa? Jest to inicjatywa Telewizji Polskiej. Informacje o powodziach, silnych burzach, gradobiciach i innych kataklizmach pojawiać się będą na ekranach naszych telewizorów. Z systemu skorzystają użytkownicy „kablówek” oraz wszyscy odbierający sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Posiadacze odbiorników satelitarnych z RSO nie skorzystają…

Komunikaty wychodzące z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, pojawiać się będą w postaci napisów na ekranie telewizora. W pierwszym okresie mają się wyświetlać tylko podczas oglądania programów regionalnych. Później na wszystkich kanałach telewizji publicznej. Komunikaty mają umożliwiać przeniesienie na stronę telegazety, lub stronę internetową, na których uzyskamy więcej informacji.

Troska o bezpieczeństwo, czy sposób na kolejnych abonentów? Ocenę pozostawiamy czytelnikom. 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Fasberg

    Każdy sposób by uchronić ludzi i ostrzec przed niebezpieczeństwem jest dobry.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.