Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rekompensaty za deputaty węglowe na półmetku. Wpłynęło 7 tysięcy wniosków

 • Dodano: 2019-03-05 10:00, aktualizacja: 2019-03-06 08:07

Niespełna 7 tysięcy osób złożyło wniosek o rekompensatę za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Minął właśnie półmetek przyjmowania wniosków o rekompensatę za deputat węglowy.

Pula środków i osoby, które myśmy obliczyli która jest uprawniona do skorzystania to jest 24 tysiące osób. To jest maksymalna liczba osób. Zawarliśmy wszystkich tych, którzy mogą być w Polsce, poza Polską i 240 mln jest przygotowanych do tego, aby w momencie kiedy wybije nam 1 czerwiec uruchomić wypłaty na konta czy w zależności od decyzji osoby uprawnionej w kasie – mówi Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Uprawnione do rekompensaty są wdowy, wdowcy i sieroty po pracowniku, emerycie lub renciście mającym ustalone uprawnienie do renty rodzinnej; emerytkom, emerytom i rencistom pobierającym zamiast swojej emerytury rentę i świadczenie korzystniejsze po współmałżonku a także osobom przebywającym na świadczeniach przedemerytalnych.

23 kwietnia upływa ostatni termin składania tych wniosków wynikających z tej nowej regulacji uzupełniającej z października 2018 roku dedykowanej przede wszystkim dla wdów i sierot, które uzyskują dodatkowe świadczenie w wysokości 10 tys zł nieopodatkowane – wylicza Jerzy Polaczek, poseł na Sejm RP.

Wypłata rekompensat ruszy 1 czerwca. Więcej informacji można uzyskać w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.


Świętość zrównana z rynsztokiem w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz


Źródło: TVS

Komentarze (4)    dodaj »

 • Hutniczy emeryt

  Właśnie chcę dodać dlaczego tylko gornicy maja prawo do deputatu przeciez inni np, hutnicy, kolejarze także mieli deputat czy oni sa gorszego sortu, gdzie sprawiedliwość

 • Korneila

  A gdzie rekompensaty P. Tobiszowski dla hutnikow, im przeciez tez zabrano deputat

 • jorg

  A gdzie rekompensaty dla wnuków i prawnuków?

 • Harnas

  Jak matka ma już tylko tylko rentę bo górnik syn też może się starać o rekopenate

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również