RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

ROD Promień w Orzegowie ma już 115 lat!

  • Dodano: 2021-08-30 13:45

ROD Promień w Orzegowie ma już 115 lat! Jest to jeden z najstarszych ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej. W ubiegłą sobotę odbyły się uroczyste obchody tego święta.

Rodzinny Ogród Działkowy "Promień" zlokalizowany jest przy ul. St. Wysockiej w Rudzie Śląskiej. Został założony 21 marca 1906 roku na terenie gminy Orzegów, czyli dzisiejszej dzielnicy Rudy Śląskiej. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne świętowanie zostało przełożone na koniec sierpnia.

- Z tej okazji Zarząd ROD Promień życzy wszystkim swoim Działkowcom dużych sukcesów i zadowolenia ze swoich rodzinnych działek i spokojnego odpoczynku wraz z najbliższymi, oby każdemu z Was plony tego roku dały szczególne zadowolenie – napisał w marcu prezes ROD "Promień" w mediach społecznościowych.

Uroczyste obchody 115 rocznicy założenia Ogrodu "Promień"

W sobotę 28 sierpnia w Orzegowie odbyły się uroczyste obchody 115 rocznicy założenia Ogrodu "Promień" w Rudzie Śląskiej. Po mszy polowej na terenie ROD-u m.in. wręczono złote, srebrne i brązowe odznaczenia dla zasłużonych działkowców. Przy okazji zorganizowano także jubileusz 40. rocznicy powstania Polskiego Związku Działkowców. W uroczystości wziął udział wiceprezydent Krzysztof Mejer.

- Miałem okazję w imieniu prezydent Grażyna Dziedzic złożyć życzenia działkowcom i gratulacje. Siedząc sobie tam pomyślałem,  że to dzięki pandemii ogródki działkowe przeżywają renesans. Obserwujmy ogromny popyt na ogródki w mieście - napisał wiceprezydent. 

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • boluś

    Kiej sie Pinokio przi nich krynci znać co niy przetrwajom nastympnych 10 roków! Nowe Teryny Inwestycyjne ?

  • rowerzysta

    Może warto otworzyć częściej tą bramę na parking dla działkowców a nie żeby stawali gdzie popadnie po okolicznych ulicach że czasem nawet rowerem ciężko przejechać

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.