Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rozpoczęto remont ul. Bytomskiej w Zabrzu. Objazd wytyczono przez Rudzką Kuźnicę

  • Dodano: 2021-04-14 08:30, aktualizacja: 2021-04-14 23:15

Od kilku dni w Rudzkiej Kuźnicy w Rudzie Śląskiej można zauważyć wzmożony ruch samochodów. Co jest tego powodem? Jak się okazuje, rozpoczęto remont ulicy Bytomskiej w Zabrzu-Biskupicach. Finał inwestycji będzie miał miejsce dopiero w październiku. Zgodnie z umową podpisaną 9 marca w zabrzańskim magistracie, prace obejmą m.in. przebudowę 280-metrowego odcinka ul. Bytomskiej w rejonie potoku Julka, na granicy Zabrza z Bytomiem i Rudą Śląską. Dodatkowo, w ramach inwestycji przewidziano budowę jezdni dwupasowej, dwukierunkowej z obustronnymi utwardzonymi poboczami oraz barierą energochłonną. Powstanie także zjazd na drogę wewnętrzną. W planach jest też budowa drogi wewnętrznej z miejscami postojowymi, przejazdu tramwajowego wraz z sygnalizacją ostrzegawczą, oświetlenia ulicznego oraz kanału technologicznego. 

- Zakres prac obejmuje poważne roboty ziemne, związane najpierw z wybraniem gruntu zalegającego pod istniejącą konstrukcją drogową. Jest to konieczne, ponieważ grunt według badań geologicznych na tamtym terenie nie nadaje się jako podłoże do budowy nowego nasypu drogowego. Kolejnym etapem będzie wybudowanie całego nowego korpusu drogowego wraz z infrastrukturą drogową – wyjaśniał Michał Staszewski z przedsiębiorstwa budowy dróg DROGOPOL podczas marcowej konferencji prasowej.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwa Budowy Dróg DROGOPOL-ZW Sp. z o.o. Firma ta zobowiązała się wykonać przebudowę do października tego roku za kwotę 2 577 631,68 zł.

Dzięki remontowi poprawi się poziom bezpieczeństwa na ulicy Biskupickiej, newralgicznej arterii łączącej Bytom z Zabrzem, bowiem znajduje się tam niebezpieczny łuk.

- Dodatkową korzyścią z przeprowadzenia tego zadania będzie wykonanie zjazdu do działki, na której rozpoczynamy inne ważne przedsięwzięcie – budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt – podkreśla prezydent Zabrza Małgorzata Mańka.

Na realizację zadania Miasto Zabrze złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Objazd do Zabrza przez Rudę Śląską

W związku z realizowaną inwestycją wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Pozwoliło to na zamknięcie ulicy Bytomskiej, a objazd wytyczono przez Rudzką Kuźnicę w Rudzie Śląskiej. Przebiega ulicą Jana III Sobieskiego. Przypomnijmy, że to północna część dzielnicy Ruda w Rudzie Śląskiej, a ulica wzięła swoją nazwę od króla Jana III Sobieskiego, którego wojska w 1683 roku zgodnie z podaniami właśnie tamtędy maszerowały na Wiedeń. 

Niestety, nawierzchnia ulicy znajduje się w fatalnym stanie, a wzmożony ruch może tylko ten stan pogłębić.

Rozpoczęto remont ul. Bytomskiej w Zabrzu. Objazd wytyczono przez Rudzką Kuźnicę

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • zajączek kic kic

    w październiku ??? co tam 3 pasy w każdym kierunku wypuszczają czy co... żałosne.

  • kwiatowe

    Szkoda, ze tramwaj juz tu nie wroci. Zamiast tego jezdzi przez pola...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.