Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruchome Stanowisko Dowodzenia ponownie w na rudzkich drogach

  • Dodano: 2019-01-18 06:30, aktualizacja: 2019-01-18 06:44

Ruchome Stanowisko Dowodzenia jest wsparciem dla mundurowych w wczorajszych działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po zarejestrowaniu wykroczeń, informacje przekazywane są do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymują naruszających prawo kierowców. To już kolejna odsłona działań, podjętych przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


RSD to pojazd, z którego można w terenie dowodzić policyjnymi siłami

Samochód wyposażony jest w kamery i sprzęt rejestrujący o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia utrwalenie nawet najmniejszych detali. Załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Samochód ten jest również bardzo skutecznym narzędziem w walce z osobami łamiącymi przepisy drogowe.

Podczas kilkugodzinnych działań, na terenie Rudy Śląskiej, naszych mundurowych wspierali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Funkcjonariusze skupili się na bezpieczeństwie pieszych, ujawniając wykroczenia popełnione przez kierowców. Stróże prawa karali mandatami osoby, które nie ustąpiły pierwszeństwa pieszym oraz wyprzedzali na przejściu dla pieszych. Celem tego typu działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz, w miarę możliwości, wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem tak zwanych "niechronionych uczestników ruchu drogowego".

Komentarze (3)    dodaj »

  • Tam zarobicie

    Koło sklepu ,,Poloczek", durch ftoś łomie prawo: stowo na chodniku, przełazi nie na pasach, szybko jedzie z gory, zapraszom ul. Tunkla. Nikiedy tam stoicie ale za żadko.

  • kierowca

    moze Panowe z tego pojazdu powinni zaczerpnac wiedzy od mieszkancow bo to oni wiedza gdzie sa najbardziej niebezpieczne przejscia dla pieszych, przejazdy kolejowe gdzie perfidnie wjezdza sie przed lokomotywe, skrzyzowania gdzie wlaczenie sie do ruchu to szczyt zrecznosci (przez nadmierna predkosc innych kierujacych) popieram popieram ale to jeszcze musi miec sens musza stac tam gdzie sa potrzebni a nie...

  • jo

    Niech sami piesi też troche myśla bo czasem to tragedia :/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również