RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: 21. dzieci z Ukrainy wyjechało na wakacje nad morze

 • Dodano: 2022-06-22 18:45

Dzięki hojności sponsorów 21. dzieci z Ukrainy, które są pod opieką Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, wyjechało na letni odpoczynek nad polskie morze. 

21. dzieci z Ukrainy wyjechało na wakacje

Od 24 lutego polską granicę przekroczyło kilka milionów Ukraińców. Część z nich swoje nowe domy znalazło także w Rudzie Śląskiej. Członkowie Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja pomogła wielu z nich. Pod swoimi skrzydłami Fundacja posiada także dzieci uchodźców. Dzięki dobremu sercu sponsorów ponad 20. dzieci wyjechało na wakacje nad morzem. 

- Ogromne wsparcie dla ukraińskich dzieci dotarło do naszej fundacji. Zgłosiły się firmy organizujące wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży, z propozycją dołączenia 21 dzieci z Ukrainy do wyjazdu do Dąbek nad morzem. Niesamowita radość i powiew normalnego, beztroskiego, dziecięcego życia. Na wszystkich czeka przygoda, morze i słońce, a wraz z tym, beztroska w gronie rówieśników i wypełniony atrakcjami czas, co pozwoli oderwać myśli od kłopotów, które w tym wieku powinny im być obce - mówi Aleksandra Poloczek, prezes Fundacji.

Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę około 55 tysięcy złotych

Cały wyjazd sfinansowany został przez organizatorów wyjazdu tj. Agencję Turystyczną "Wonderlands" Sp. z o.o., Biuro Podróży i Turystyki "Almatur", Nadwiślańską Agencję Turystyczną oraz firmę z Katowic, która od początku wojny wspomaga działania na rzecz pomocy uciekinierom. Całość przedsięwzięcia opiewa na kwotę około 55 tysięcy złotych.

- Cudownie jest patrzeć na dobro, które pokazuje nam lepszy świat, cudownie jest patrzeć na radość tych dzieci, które już nie mogą się doczekać wyjazdu, pięknie jest wiedzieć, że potrafimy jako ludzie doskonale się sprawdzać w sytuacjach wymagających wyrzeczenia i solidarności. Trzymamy kciuki za pogodę nad morzem na czas wakacji, kibicujemy nowym przyjaźniom, które niech trwają całe życie, a przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że możemy doświadczać takich zachowań - mówi Aleksandra Poloczek.

21. dzieci z Ukrainy wyjechało na wakacje nad morze

Autor: redakcja
Źródło: Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja

Komentarze (8)    dodaj »

 • Rudzianka

  Czemu w Was tyle jadu?Polskie dzieci też tam pojechały,czytajcie ze zrozumieniem,poza tym w Rudzie Slaskiej tez sa fundacje,stowarzyszenia,ktore pomagaja Polskim dzieciom.Dlaczego rodzice zamiast zostawiac dzieci na pastwę smartfonów nie zaprowadza dzieci do Stowarzyszenia Świętego Filipa Nereusza,dlaczego nie polecaja dzieciom wstąpienia do spotkań Oazowych w wielu parafiach,czy innych grup parafialnych...Parafie w Rudzie tez organizuja różne Wakacje z Bogiem, dzieci korzystają,maja dofinansowania.... jeżdżą.Wystarczy sie zainteresowac tym co wokoło,przestac wciaz narzekac,i siac nienawisc a zrobic cos od siebie

 • Górnik

  a 500+ i bon wakacyjny

 • Poli

  Pani Poloczek niech pracuje w mosir czy we fundacji dobroczynnej. Pomóż Polskim dzieciom.

 • Franc

  Dobrze, że są ludzie ponad przeciętność i ogarniają więcej rzeczy niż jedna:) Poli coś ci się w głowie…..

 • Mieszkaniec

  Polskie dzieci wysłać na darmowe wakacje, Ukraińcy mają dużo kasiorki więc niech sobie zapłacą za wyjazd.

 • Egon

  A moje dzieci nigdzie nie jadą nie ma sponsora

 • Stefek

  A jaki Pan ma dochód i ile tych dzieci

 • Stefania

  Zasłużony odpoczynek dla ukraińskich mam

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.