Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: 4 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem

 • Dodano: 2020-06-16 14:00

Wyzdrowiało już 175 pacjentów z Rudy Śląskiej, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował we wtorek wiceprezydent Krzysztof Mejer. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 4 osób.

- Mamy cztery kolejne zakażenia SARS-CoV-2. Dwa dotyczą branży górniczej – to rudzianin zatrudniony w kopalni Budryk, u którego wirusa wykryto w trakcie badań przesiewowych, a także przebywający na kwarantannie członek rodziny górnika pracującego w kopalni Bielszowice - napisał wiceprezydent, Krzysztof Mejer

Dwa kolejne przypadki dotyczą osób, które źle się poczuły i zgłosiły się na wykonanie wymazu. Nie znane są jeszcze miejsca, gdzie mogło dojść do zakażenia, jest to właśnie ustalane.

Komunikat epidemiologiczny dla Rudy Śląskiej:

 • 332 osoby zakażone koronawirusem
 • 269 osób poddanych kwarantannie
 • 15 osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem
 • 363 osoby objęte nadzorem epidemiologicznym
 • 175 osób ozdrowionych
 • 13 osób zmarło

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Adam

  Urząd Pan otwórz A nie głupoty piszesz Inni normalnie cały czas pracują

 • Leszek

  Podajcie lepiej ile osób zmarło, ich stan zdrowia zagraża życiu lub nie mają szans powrotu do zdrowia, ile osób czeka na niezbędne leczenie z powodu braku dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej... A to wszystko przez sztucznie napędzaną strachem pseudo pandemię. Przychodnie, ośrodki zdrowia, szpitale, sanatoria, rehabilitacje, to wszystko praktycznie nie funkcjonuje. Wmawia się ludziom jaki to ten covid19 straszny, jak to nasza służba zdrowia jest przeladowana tym wirusem, a tak naprawdę to szpitale są w połowie puste, oddziały pozamykane przez sanepid. Prędzej umrzesz, bo nie dostałeś odpowiedniej pomocy niż na covid19. A te testy, owszem wykrywają korona wirusa, ale nie tylko covid19. Koronawirusem jest też zwyczajna grypa i dziękuję, wszystko w temacie. Resztę scenariusza sobie dopiszcie sami. Z resztą to nie tylko tak w polsce się dzieje, ale na całym świecie. Już nawet się z tym specjalnie nie kryją, że to wszystko ma drugie dno.

 • real

  Stare ,nowe co za różnica ściema podąża zgodnie z harmonogramem rządowym

 • Wiremia

  Jaka ściema teraz jest apogeum wirusa, a nie ma obostrzeń.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.