Kampania wyborcza nabiera rozpędu. 28 sierpnia Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła przyjmowanie zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych, a 6 września minął termin zgłaszania list kandydatów na posłów oraz senatorów przez komitety wyborcze. Wśród reprezentantów Rudy Śląskiej w wyborczym wyścigu jest m.in. Aleksandra Poloczek, która ubiega się o mandat posłanki. O miejsce w sejmowej ławie powalczy, reprezentując partię Szymona Hołowni.
Aleksandra Poloczek kandyduje do Sejmu
Aleksandra Poloczek to osoba, której rudzianom zasadniczo nie trzeba przedstawiać, ponieważ od lat jest aktywna w mieście i zaangażowana w sprawy mieszkańców Rudy Śląskiej. Z wykształcenia jest nauczycielką wychowania fizycznego, a doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, jak i w szkole zawodowej. Ukończyła też podyplomowe studia MBA (Master of Business Administration) oraz menadżer sportu i turystyki.
W 2001 roku podjęła pracę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Początkowo kierowała Działem Organizacji Imprez, potem piastowała funkcję zastępcy dyrektora, a od kilku lat jest dyrektorką tejże instytucji. Jednak swojej działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców nie ogranicza do godzin pracy wyznaczonych sztywnym grafikiem w pracy. Jest m.in. prezeską Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja i spirytus movens wielu charytatywnych inicjatyw organizowanych w Rudzie Śląskiej.
Teraz zdecydowała się na start w wyborach do Sejmu. O mandat poselski i miejsce w sejmowej ławie powalczy z ramienia partii Polska2050 Szymona Hołowni. Na liście KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni otrzymała wysokie, bo trzecie miejsce.
- Wybrałam nową drogę w moim życiu. Wchodzę w świat polityki, bo chcę rozwijać na szerszą skalę, to co dotychczas robię – pomagać ludziom. Z różnych stron słyszę, że tam potrzeba być twardym, że to inny świat, ale czy ograniczanie swoich możliwości jest dobrym kierunkiem w naszym życiu? Mamy jeden raz szansę zrobić coś w trakcie naszego życia, dlatego uznaję, że przez wszystkie drzwi, które się przed nami otwierają, a niosą szansę na wniesienie czegoś dobrego, trzeba przejść. Nikt nie rodzi się politykiem, dyrektorem, lekarzem, prezesem, ale ma swój czas na to, by nim się stać. Ja właśnie teraz postanowiłam dołączyć do grupy ludzi z Polski 2050 Szymona Hołowni i z nimi kandydować na liście wyborczej, bo widzę tam swoje miejsce – przyznaje Aleksandra Poloczek.
Jak dodaje, „począwszy od nazwy – Polska 2050, która wskazuje działanie nie tylko na dziś, na czas wyborów, ale na kolejne dziesiątki lat, by razem budować coś dobrego, a w roku 2050 być dumnym z tego, co zostało dokonane”.
Dlaczego zdecydowała się na start z list partii Szymona Hołowni?
- Ludzie Hołowni obrali bliski mojemu sercu kierunek dla Polski, która łączy, a nie dzieli, Polski gospodarnej, a nie marnotrawiącej, Polski, która tworzy, nie niszczy. Dołączyłam do ludzi, którzy mają dość odwiecznej walki dwóch wielkich partii. Razem tworzymy alternatywę dla tej walki – mam nadzieję, że wielu z tego skorzysta. Wybrałam nową drogę w moim życiu – Trzecią Drogę. Nie zapomnijmy oddać swój głos 15 października na Polskę o jakiej marzymy, na Polskę jaką kochamy – mówi Aleksandra Poloczek.
Jak przyznaje, do wyborów idzie z hasłem: "Zależy mi na Was!"
Kto jeszcze kandyduje do Sejmu z ramienia KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni?
- 1. GRAMATYKA Michał Sebastian, radca prawny, Tychy.
- 2. WARSKI Wojciech Edward inżynier elektryk, Warszawa.
- 3. POLOCZEK Aleksandra Monika, nauczyciel, Ruda Śląska.
- 4. LATOS Marcin Mieczysław, ekonomista-przedsiębiorca, Katowice.
- 5. SKAPCZYK Anita Maria, przedsiębiorca, Tychy.
- 6. BOCHENEK Dariusz Roman, inżynier elektryk, Siemianowice Śląskie.
- 7. DURAŁ Dawid Marek, inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej, Katowice.
- 8. KOCOT Jacek Eugeniusz, lekarz, Siewierz.
- 9. MACIANTOWICZ Grzegorz Waldemar, przedsiębiorca, Ruda Śląska.
- 10. GACKI Henryk Alojzy, nauczyciel akademicki, Katowice.
- 11. JANAS Paweł Eugeniusz, nauczyciel, Tychy.
- 12. TUCHARZ‑SABLIK Jolanta Wiktoria, mediator, magister animacji społeczno-kulturalnej, Mysłowice.
- 13. ZDUNIAK Zbigniew, technik mechanik maszyn i urządzeń, Mysłowice.
- 14. NOWAKOWSKA Gabriela Jadwiga, magister inżynier zarządzania, Łaziska Górne.
- 15. FOLTA Mieczysław Wawrzyniec, inżynier mechanik górnictwa, Chełm Śląski.
- 16. PASZYŃSKA Ewa Maria, magister administracji, Katowice.
- 17. BUNIOWSKA Beata Felicja, biolog, Tychy.
- 18. KELER Jolanta Grażyna, opiekun osób z niepełnosprawnością, Chorzów.
- 19. ŁATAŚ Rafał Adrian, dyrektor techniczny, Świętochłowice.
- 20. PAPIS Marek Jarosław, lekarz, Katowice.
- 21. PAWŁOWSKA‑BIELAWSKA Patrycja Agnieszka, nauczyciel, Katowice.
- 22. SEKUŁA Mirosław, kontroler NIK, Zabrze.