Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Fałszywy wnuczek znów usiłował oszukać seniorów

  • Dodano: 2019-04-17 06:15, aktualizacja: 2019-04-17 06:36

Po długiej przerwie w naszym mieście znów rozdzwoniły się telefony seniorów, a po drugiej stronie oszuści działający starą metodą „na wnuczka”.

Gdy wnuk zadzwonił do 93-letniego rudzianina on wyczuł, że to podstęp i nie dał się oszukać. Kolejny telefon spowodował, że 88-letnia mieszkanka Bielszowic o mało nie straciła 50 tys.

Ostatnio znów rozdzwoniły się telefony stacjonarne u starszych mieszkańców Rudy Śląskiej

Oszust zadzwonił między innymi do 93-letniego rudzianina i podając się za wnuka poprosił o pomoc. Potrzebował pilnie 27 tys. Mężczyzna porozmawiał jednak z rodziną, która przypomniała mu rady policjantów. Na szczęście dzięki temu starszy pan nie dał się oszukać.

Telefonów od oszustów było pewnie więcej, oni nie dają za wygraną i dzwonią do skutku. Przestępca dodzwonił się również do 88-letniej rudzianki, której wmówił, że miał wypadek, potrącił pieszą i pilnie potrzebuje pieniędzy aby policja umorzyła sprawę. Kobieta jednak również nie dała się oszukać.

Apelujemy do czytających tę informację, przekażcie swoją wiedzę dalej. Przypominanie i uczulanie najbliższych na tego typu działalność oszustów może zapobiec utracie oszczędności. Warto też porozmawiać ze starszą sąsiadką i sąsiadem. Traktujmy to jako nasz obywatelski obowiązek.

Przestrzegamy osoby starsze dysponujące telefonem stacjonarnym, których nazwiska i imiona figurują w książkach telefonicznych. Właśnie wiek na który wskazują imiona używane często kilkadziesiąt lat temu, stacjonarny telefon oraz jego numer ujawniony w książce to dla oszustów elementy pomocne przy przeprowadzania ataku.


Przypominamy: o każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić policję pod numer 997 lub 112! 

Ruda Śląska: Fałszywy wnuczek znów usiłował oszukać seniorów

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wnuczka

    Dlaczego policja jest taka bezradna i nie umie znaleźć tego wnuczka? Żeby jeden wnuczek tyle ludzi wyrolował i go nie złapali to jest śmiech na sali.

  • figaro

    Telefon ze zdjęcia z muzeum PRL`u :) Na pewno z takiego dzwonią przestępcy :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.