RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Finały Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych ON-ROAD

  • Dodano: 2020-09-07 11:00

W sobotę i niedzielę na torze w Rudzie Śląskiej - Wirku przy ul. Kolberga odbyły się Finały Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych ON-ROAD, które wystartowały w klasach elektrycznej i spalinowej. Rywalizacja była zacięta i emocjonująca, a dodatkowym utrudnieniem były wczorajsze kapryśne warunki pogodowe.

– Każde zawody, które organizujemy, cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności, która chętnie podziwia zmagania na rudzkim torze i kibicuje swoim faworytom. Emocji nigdy nie brakuje – mówił Adrian Długokęcki, organizator zawodów ze Stowarzyszenia RC Fever Ruda Śląska. – W tym roku Ruda Śląska jest organizatorem Finału Mistrzostw Polski – zawodów podsumowujących sezon modelarski na torach otwartych.  Dla zawodników, którzy zdobyli 3 pierwsze miejsca, nasz partner, firma Salony Kanclerz, przygotował nagrody – dodał.

Zawody były rozgrywane przez dwa dni. W sobotę odbyły się biegi eliminacyjne, a w niedzielę eliminacje i finały. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw za wywalczone miejsca przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej.

Samochody wystartowały w następujących klasach: elektrycznej E-8, E-10 TC Spec 17.5T, E-10 TC Kadet, E-10 Formuła, E-10 GT, E-10 TC Spec 13.5T i spalinowej: IC-8, IC-10, IC-8 40+. Biegi finałowe trwały 30 minut. W trakcie biegów zawodnicy musieli wjeżdżać do alei serwisowej na uzupełnienie paliwa, regulację silnika lub pomiar temperatury.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic. Dyplomy i puchary najlepszym zawodnikom wręczył wiceprezydent Michał Pierończyk

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • ola

    Fajna impreza tylko czemu tak mało reklamowana

  • Padre

    Super. A kto ma klucz do furki. Bo popołdniami chce z dzieciakiem przyjść pośmigać. Teren remontowany z budżetu miasta a niedostępny

  • Kryspin

    A gdzie dystans?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.