Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami Eliminacje Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych ON- ROAD

  • Dodano: 2020-07-26 16:30

Eliminacje Mistrzostw Polski modeli samochodów zdalnie sterowanych ON- ROAD odbyły się w weekend w Rudzie Śląskiej - Wirku. Na torze przy ul. Kolberga można było podziwiać kilkadziesiąt pojazdów, które wystartowały w klasach elektrycznej i spalinowej.

Jest to druga eliminacja w tym roku. Poprzednia została rozegrana w Jelczu - Laskowicach.

- Każde zawody, które organizujemy, cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności, która chętnie podziwia zmagania na rudzkim torze i kibicuje swoim faworytom. Emocji nigdy nie brakuje – mówił Adrian Długokęcki, organizator zawodów ze Stowarzyszenia RC Fever Ruda Śląska.

Mistrzostwa rozgrywały się przez dwa dni. W sobotę odbyły się biegi eliminacyjne, a z kolei w niedzielę eliminacje i finały. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw za wywalczone miejsca przyznawane są punkty do klasyfikacji generalnej.

Samochody wystartowały w następujących klasach: elektrycznej E-10 TC Spec 17.5T, E-10 TC Kadet, E-10 Formuła, E-10 GT, E-10 TC Spec 13.5T i spalinowej: IC-8, IC-10, IC-8 40+.

Największą popularnością cieszyły się finały klas spalinowych. Biegi trwały 30 minut.

- W trakcie biegów zawodnicy muszą wjeżdżać do alei serwisowej na uzupełnienie paliwa, regulację silnika lub pomiar temperatury - jak w F1. Najszybszą klasą startującą w Eliminacjach Mistrzostw Polski jest klasa IC-8. Modele te osiągają prędkość ponad 100 km/h. Przyspieszenie rzędu 2,5 s do 100 km/h – zaznacza Adrian Długokęcki.

Zawody odbyły się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyny Dziedzic.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • edek

    fajny sport bez polityki

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.