Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Kobieta oszukiwała przy kasie samoobsługowej. Została zatrzymana

 • Dodano: 2024-02-14 08:45, aktualizacja: 2024-02-14 08:55

Policjanci z rudzkiej trójki zatrzymali wczoraj 44-letnią kobietę, która oszukiwała przy sklepowej kasie. To już kolejny w ostatnim czasie przypadek "przemetkowywania" towaru. Zjawisko to występuje w sklepach samoobsługowych, najczęściej marketach spożywczych.

Nieuczciwi klienci nie wiedzą, czym ryzykują

W poniedziałek, 12 lutego, pracownicy ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Górnośląskiej, powiadomili rudzką Policję o ujęciu "sprytnej klientki".

- Oszustka została zatrzymana przez dzielnicowych z trójki i doprowadzona do kochłowickiego komisariatu. Jak się okazało, 44-latka próbowała dokonać zakupu towarów, zmniejszając ich cenę o zaledwie 16 złotych. Kobieta sądziła, że zdoła przejść przez kasę samoobsługową z „przemetkowanym” towarem o zaniżonej wartości - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Kobieta odpowie za oszustwo, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

- Przypominamy, że dwa pozornie podobne czyny mogą się zakończyć dla łamiącego prawo, w radykalnie inny sposób. Zwykła kradzież sklepowa tego towaru jest wykroczeniem. Grożąca kara to: areszt (od 5 do 30 dni), ograniczenia wolności albo grzywny. Przemetkowanie tego samego towaru to przestępstwo! Grożąca kara to: pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kpina + ironia / szydera

  Doskonały przykład patologii prawa w landzie polsza: za 16zł zaangażowani w sprawę to: ochroniarze, policjanci, prokurator, wreszcie sąd. Siły i środki godne ważniejszej sprawy, ale jak się przewali 70 000 000 na nieodbyte wybory, to nikomu włos z głowy nie spadnie, bo wszystko było zgodnie z prawem pisanym na kolanie na wczoraj...Gdyby ci sami gliniarze w czasie, którego wymagało przesłuchanie sprawczyni, przesłuchanie świadków, zgromadzenie materiału dowodowego, przesłanie akt sprawy do prokuratora, przeszli by się przez pierwsze lepsze osiedle i wlepiali mandaty źle parkującym, to wpływy do budżetu państwa byłyby wielokrotnie większe, niż ujawnione przestępstwo na kwotę 16zł. A tak to można się pochwalić znajomym, przy piwku, wykrytym oszustwem na 16zł ha, ha, ha.

 • 999

  16 zł ? a złodzieje PO kradną miliony

 • olo

  Miliony to chyba chciałeś powiedzieć że PiS-owscy coś ci się partie pomyliły

 • Rudy

  Mówisz PO myślisz PIS

 • Xyz

  Z PiSem chyba pomyliłes/łaś złodziei

 • boluś

  Oszustwo je w tym [...]u karalne ? To trza o tym przypomnieć POLITYKOM ' Prewnikom ' Urzędnikom itd. przy okazji Właścicielom SzajsMarketów ' bo tam nagminne zmiynio sie METKI z ceną i terminem przydatności !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również