Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

 • Dodano: 2019-10-08 06:45, aktualizacja: 2019-10-08 06:55

Policjanci z rudzkiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach wkroczyli do kolejnego nielegalnego salonu gier.

Tym razem zarekwirowali trzy nielegalne maszyny

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

To kolejna już wspólna realizacja rudzkich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą z funkcjonariuszami śląskiej Służby Celno-Skarbowej, mająca za zadanie ukrócenie nielegalnych gier hazardowych. Tym razem wzięto na cel lokal z automatami znajdujący się w Bykowinie. Funkcjonariusze KAS w czasie kontroli wykazali, że automaty te są maszynami do gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • boluś

  nudzą sie chłopaki na 'służbie' to se automaty skombinowali coby pograć'ot co"

 • ja genau

  chyba lepi jak 500+ idzie w maszyna niz na alkohol

 • Melman74

  Na Nowym Bytomiu salonów z grami jest 8. Ale wszystkie tak poukrywane że pewnie panowie policjanci nawet o nich nie mają pojęcia. Jak choćby ten niemal zaraz na przeciw domu kultury który ukryty jest w niby działającej w tym miejscu hurtowni materiałów elektrycznych.

 • Gość

  Fajny kapuś ,tako wiedza ino świadczy o tym że tam bywaleś

 • Konfident

 • Mądra

  Ciekawe czy na orzegowie też byli pracowałam kiedyś w lokalu gdzie były gry co to za kontrola jak 10 godz przed kontrolą lokale dostają cynk że będzie kontrola śmiechu warte

 • nowy

  pub łosoś

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.