Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska musi zabezpieczyć 79 lokali wyborczych, w których pracować będzie 746 osób

 • Dodano: 2020-06-24 11:45, aktualizacja: 2020-06-24 14:31

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory Prezydenta RP. Trwająca epidemia wymusza wyjątkowe środki ostrożności. W Rudzie Śląskiej samorząd musi zabezpieczyć 79 lokali wyborczych, w których pracować będzie 746 osób.

- W Urzędzie Miasta czeka już 8000 sztuk rękawiczek, 5000 maseczek, 900 przyłbic, 450 litrów płynów do dezynfekcji rąk oraz 450 litrów płynów do dezynfekcji przestrzeni. Zakup tych środków został sfinansowany z budżetu państwa - napisała prezydent Grażyna Dziedzic. 

W tym roku każdy miał możliwość głosowania korespondencyjnego. W naszym mieście skorzystały z niej 482 osoby, a 46 osób będzie brało udział w wyborach za pośrednictwem pełnomocnika. Natomiast do spisu wyborców w Rudzie Śląskiej dopisało się ponad 400 osób. 

- Przypominam, że jeżeli ktoś teraz zostanie objęty kwarantanną lub izolacją, to chęć głosowania korespondencyjnego będzie mógł zgłosić jeszcze do 26 czerwca - napisała prezydent Rudy Śląskiej.

Zobacz także

Komentarze (10)    dodaj komentarz »

 • Karolina

  A gdzie można znaleźć listę lokali wyborczych?

 • szczerze

  W googlach i na innych portalach.

 • Olja

  W szkołach jak zawsze.

 • Wyborca

  No, po wyborach przybędzie ludzi chorych na korona. Ci co są nosicielami bezobjawowymi na bank pójdą głosować. Oby pomieszczenia były ozonowane bo będzie katastrofa.

 • Alojz

  Proponuje zabić drzwi i okna deskami to się nie zarazisz.

 • Członek komisji

  Rozumiem, że obecnie w marketach też są lawinowe zarażenia... Tam są ściągnięte limity, styczność z brudnymi pieniędzmi i dużo ludzi bez maseczek, a w komisjach ma być 1 osoba na 4 m2, czyli ile wejdzie jednocześnie? 2-3 osoby? I wszyscy w maseczkach... Kolejne ognisko falowych zakażeń jest pewnie na wiecach wyborczych gdzie mnóstwo ludzi stoi obok siebie bez maseczek. Także nie dramatyzujmy i nie szukajmy dziury w całym.

 • Wyborca

  Ach! Dyletanci pogadamy jak się zarazicie. Na głupotę nie ma rady.

 • Członek komisji

  Pracuję w sklepie, muszę tu stać żebyś Ty drogi Wyborco miał co jeść także praca w komisji nie jest dla mnie niczym nadzwyczajnym a dzięki temu wreszcie będzie można zakończyć te głupie kłótnie związane z wyborami. Myję ręce, przestrzegam zaleceń i uważam na siebie - gdyby takie podejście było u przynajmniej 80% społeczeństwa to epidemii by już nie było.

 • Karl

  Nikogo nie przybędzie, bo nikt nie będzie ich badał, proste...

 • Look

  ha, ha!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.