Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska. Na Burloch Arenie odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Grażynę Dziedzic

 • Dodano: 2023-03-07 08:00, aktualizacja: 2023-03-07 08:21

W najbliższą środę, 8 marca, o godz. 14.00, na Burloch Arenie w  Rudzie Śląskiej - Orzegowie (ul. Bytomska) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Grażynę Dziedzic. Decyzją Rady Miasta Ruda Śląska obiektowi nadano imię zmarłej w czerwcu ubiegłego roku Prezydent Miasta Ruda Śląska w latach 2010 - 2022.

Upamiętnienie Grażyny Dziedzic

Grażyna Dziedzic (ur. 28 czerwca 1954 r. – zm. 16 czerwca 2022 r.) została wybrana na Prezydenta Miasta Ruda Śląska w 2010 roku. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Pełniąc tę funkcję, przeprowadziła m.in. skuteczną naprawę finansów miasta. Była inicjatorką szeregu cennych inwestycji, dzięki którym miasto ma bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Do najważniejszych należą: modernizacja kompleksu Burloch Arena oraz basenu letniego, ukończenie budowy Parku Wodnego "Aquadrom", budowa stadionu lekkoatletycznego czy Traktu Rudzkiego.

Modernizacja Burloch Areny rozpoczęła się w 2013 roku

W pierwszej kolejności powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. W kolejnych latach wykonano nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z szatnią i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjną restaurację z tarasem oraz naturalną górkę saneczkową dla dzieci.

"Dzięki tym i dalszym inwestycjom miejsce to niezmiennie tętni życiem, jest wizytówką miasta i prawdziwą perełką wśród obiektów sportowo-rekreacyjnych w  Rudzie Śląskiej" – zapisano w uzasadnieniu uchwały.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Rudzianin

  Za te jej zasługi to Rude Śląską przemianujcie na Grażynogród i pomnik jej postawcie.

 • dziękujemy

  Burloch Arena jak mało która inwestycja ostatnich wielu lat nie dość,że służy z pożytkiem wielu mieszkańcom naszego miasta to jeszcze stał się obiektem ,za którego nie możemy się co wstydzić ,a wręcz jest wizytówką naszego miasta . Odwiedzany nie tylko przez naszych mieszkańców ale korzysta z niego wielu gości spoza naszego miasta. Już chociażby ze względów sportowych odwiedziło go wiele klubów z całej Polski i wcale niemało drużyn zagranicznych.Wszyscy mówią o nim w samych superlatywach i nam go zazdroszczą .Grażyna Dziedzic co w tym wszystkim tu jest chyba najważniejsze wsłuchała się w głos tutejszych środowisk sportowych i razem z nimi ,,wymyśliła " ten obiekt. Za to jesteśmy jej wdzięczni. Nikt poważnie nie wczytuje się w te niektóre beznadziejne komentarze , które gdzieś tam nieudolnie próbują podważyć zasługi pani Grażyny Dziedzic. Pozostawiła po sobie coś wyjątkowego .Obiekt który będzie nam służył na dziesiątki lat , z którego jesteśmy dumni.

 • Ziga z Wirku

  Dziwne, zastępcze tematy.

 • ……

  Stadion ruchu tam zróbcie, za wybitne zasługi i najwspanialsza współpracę rzadu mejera i dziedzic z kibolami. Czekam aż aquadrom będzie dumnie nosił imie dziedzicowej- osoby, która ziemie majce być pod aquadrom w lesie sprzedała pod deweloperke, a sam basen wcisnęła w centrum zakorkowanej halemby pomniejszając i umniejszając całej inwestycji czyniąc ja nierentowna. I tak drogi panie mejerze. Jest nierentowna, co panu udowodniłam w komentarzach na fb przedstawiając rozliczenia roczne. Jednak do bledu przyznać się nie potraficie.

 • Ale Chorzów to nie Ruda Śląska

 • Asia

  Jeszcze tego brakowało

 • Kaesgie

  Czy będą niebiescy przyjaciele, dotowani przez Panią D.?

 • wikary

  Miasto coraz gorszym stanie, budynki się sypią a tu tablice haha pomnik postawcie na placu defilad

 • boluś

  I POMNIK ZA SZCZEgulne zasługi ! taki kiej Chrystusowy w RIO !

 • Observer

  A jakie to są szczegUlne zasługi?

 • Mieszkaniec

  Super inicjatywa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również