RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Oszustki okradły seniorkę pod pretekstem wymiany... wanny!

 • Dodano: 2021-09-14 13:00

Policjanci z Rudy Śląskiej ustalają oszustki, które w poniedziałek podając się za pracownice administracji pod pretekstem wymiany wanny okradły seniorkę. Starsza Pani uwierzyła w ich słowa i przekazała im pieniądze, które miały być jej partycypacją w kosztach wymiany. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Oszustki podały się za pracownice administracji

Wczoraj około 13:00 do 85-letniej rudzianki, przyszły dwie nieznane jej wcześniej kobiety. Podawały się za pracownice administracji i pod pretekstem dokonania sprawdzeń weszły do mieszkania. Następnie wykorzystując łatwowierność seniorki wmówiły jej, że administracja wymieni jej wannę i baterię, ale ona musi partycypować w kosztach. 85-latka przekazała im pieniądze, a kobiety szybko się ulotniły.  Gdy rudzianka zorientowała się, że została oszukana zgłosiła to policjantom. Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawczyń zajmują się policjanci z Komisariatu  Policji I w Rudzie Śląskiej.

Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań obcych

Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.

Ostrzega również przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracowników administracji budynków i inkasentów. Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka.

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Rusia

  noo to się wykąpała

 • wiekowy

  Jasne jak słonce na firnamencie,wy krytykanci dojdziecie do wieku, bydziecie do pampersow lali iwalili,za te swinstwa co ostarszychludziach wypisujecie,basta.

 • Rolka

  Stare i głupie baby

 • kolego

  Jak będziesz stary to zrozumiesz .Dlaczego tak się dzieje kolego.A te Panie jak umrą to staną przed Panem i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 • Dużo zdrowia skarbie

  Stare i głupie

  • Dużo zdrowia skarbie
   2021-09-15 08:42
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Cherry

  Ktoś tu nie jest doinformowany, że rachmistrzowie wyszli w teren i muszą zadać parę ww pytań ?Poza tym dobrze mieć w swoim otoczeniu dobrych sąsiadów, którzy mają oko na sąsiadów w podeszłym wieku.

 • Rudi

  Dobrze ze nie przyszly majtek wymienic

 • Lelek

  Im człowiek starszy tym głupszy...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.