Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policja prowadzi dziś akcję "NURD"

 • Dodano: 2023-02-17 10:00, aktualizacja: 2023-02-21 08:22

17 lutego policjanci z drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na „Niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Głównym celem akcji, jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, czyli wszystkich tych użytkowników dróg, którzy są najbardziej narażeni na potencjalne obrażenia.

Policja prowadzi w mieście akcję "NURD"

Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie przed przejściem, czy też omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, to główne „grzechy” kierowców stwarzające ryzyko potrącenia. Nie będzie również tolerowane przekraczanie prędkości przez kierowców w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. W wielu przypadkach także niewłaściwe zachowanie pieszych przyczynia się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Głównie nieostrożne wejścia na jezdnię, przechodzenie przez przejście przy czerwonym świetle, czy wtargnięciu zza pojazdu. Pomimo że o tej porze roku rowerzystów jest zdecydowanie mniej na naszych drogach, to kierujący samochodami powinni zwiększyć swoją uwagę w szczególności przy przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach

Komentarze (16)    dodaj »

 • AnkaW

  A może teraz zapyta dziennikarz o efekty tej akcji, bo jakoś policji na drogach nie widziałam. Kolejna wirtualna akcja?

 • Krzyś

  Kiedy wprowadzono przepis o pierwszeństwie pieszych na przejściu sądziłem, że to bardzo dobrze, ale po czasie muszę stwierdzić, że nasza insfrastruktura nie jest na to jeszcze gotowa, bo będąc wielokrotnie w Niemczech (tam od dawna jest takie prawo dające pieszym pierwszeństwo), ale jest jedno "ale" bo tam praktycznie KAŻDE przejście dla pieszych jest uruchamiane przyciskiem przez co pieszy zanim wejdzie na przejście musi chwilkę zaczekać na zielone światło a u nas niestety większość przejść nie ma tej funkcjonalności i piesi niestety wpadają ja jezdnię czyniąc kierowców odpowiedzialnymi za ewentualne zdarzenie... KARY nie załatwią tego problemu. ...

 • Hajnel

  Dokładnie tak jest, natomiast ustawodawca ustanowił horrendalne mandaty (by skarb państwa nabijać kasą zdzieraną przede wszystkim z kierowców a i pieszych również...), które powodują między innymi to, że kierowcy są szczuci przeciwko pieszym i odwrotnie bo kierowcy mając świadomość, że mogą niestety kogoś potrącić i ta osoba może nawet stracić życie czyniąc tym samym z kierowcy zabójcę. Państwo powinno zadbać o bezpieczne przejścia dla pieszych, a nie wystawiając ich na możliwą utratę zdrowia a nawet życia. Za zdarzenia w wielu przypadkach odpowiedzialność powinna leżeć po stronie administracji państwowej za źle zorganizowane przejścia przez jezdnię.

 • czytelnik

  Nie bardzo rozumiem szanowny portal, raz byle stłuczka na frynie z tramwajem i dajecie info. Wczoraj 17.02 poważne zdarzenie drogowe w godzinach szczytu porannego powoduje, że wszyscy jadący od Goduli utknęli w korku i cisza!? Naprawdę trudno to zrozumieć!

 • Adam

  Może chociaż raz policja zorganizuje akcje i zacznie karać przechodniów za to, ze chodzą jak święte krowy, wyskakują zza samochodów i przechodzą w miejscach niedozwolonych, a nie tylko na żerować na kierowcach!

 • Ewa

  Kierowce można ukarać kilkutysięcznym mandatem, a pieszego 100zł. Liczą się wpływy do budżetu, niestety.

 • Pola

  Dejcie se siana, a nie ino chować sie po krzokach abo za płotem i łupić obywateli na każdym kroku. Działania, działania i akcje byle ino człowieka oskubać. Może lepiej byłoby przyjrzeć sie infrastrukturze drogowej, co można poprawić dla bezpieczeństwa, czy znaki są adekwatne do sytuacji, czy przejście jest dobrze widoczne i oświetlone i czy to miejsce jest najlepsze żeby tam było (a nie dlatego że ludzie tam od zawsze przechodzą). No ale to wtedy trzeba by sie wziąść do roboty a z tego nie ma wykonu w mandatach.

 • Elian

  Tak idiotycznych przepisów nie ma chyba nigdzie na świecie. Ktoś sobie ucina pogawędkę ze znajomym w pobliżu przejścia dla pieszych albo jakiś gość stoi pół metra od krawężnika i wpatruje się w komórkę a kierowca musi się zatrzymać bo jak tego nie zrobi, grozi mu 1500 zł mandatu. Od wejścia nowych przepisów byłem świadkiem wielu absurdalnych sytuacji - zarówno jako kierowca, jak i pieszy. Te przepisy na pewno nie służą bezpieczeństwu a jedynie ratowaniu pustej kasy.

 • kontroler lotu

  pajace niech sami zaczną przestrzegać przepisów ruchu drogowego, a nie ustawiają 30 i w krzakach łapią ludzi na nie zabudowanym terenie.

 • Rudziol

  Oczywiście pieszych czepiać sie nie bydom, bo za małe wpływy do budżetu. Lepiej wypisać mandat za byle co kierowcy na 1500zł niż pieszemu za nieprawidłowe przełażenie na 50zł

 • elo

  Pieszych, ty mule naucz się najpierw jezdzić, a potem pouczaj innych.

 • fajerberga

  "Komentarz" jak zwykle spod zamulonego dna... :-)

 • Rudzianka

  No i po co to ogłaszocie? Wiadomo że jak kożdy bydzie wiedzioł o takiej akcji to bydzie jezdzil i łaził zgodnie z przepisami.

 • Zabol

  Spoko policjanci dróg nie znają wczoraj pytałem patrol na wirku

 • jemniom

  Ja ostatnio pytałem patrol policji o numery totolotka. Kuponu jeszcze nie sprawdzałem, ale na bank wygrałem. Przeca one nie kłamiom

 • boo

  No i o to chodzi! Wolałabyś "polowanie" z ukrycia?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również