Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policjanci zatrzymali kolejnego dilera narkotykowego

 • Dodano: 2021-07-19 08:15, aktualizacja: 2021-07-19 08:35

Policjanci z Rudy Śląskiej wciąż walczą z osobami mającymi powiązania z narkobiznesem. Mężczyzna został zatrzymany w samochodzie na jednej z ulic miasta, a w trakcie przeszukania kryminalni ujawnili u niego marihuanę i amfetaminę.

W ręce policji wpadł 22-letni rudzianin

Kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali 22-latka, który udostępniał narkotyki innym osobom. Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy, którzy zajmowali się tą sprawą zabezpieczyli przy młodym rudzianie marihuanę i amfetaminę które pozwalały na wydzielenie blisko 600 działek narkotyków. Mężczyzna w samochodzie miał przygotowane do sprzedaży porcje, a w miejscu zamieszkania większe ilości przygotowane do porcjowania. Całe jego zapasy zostały zarekwirowane przez policjantów. W najbliższym czasie o losach podejrzanego zdecyduje prokurator i sąd.

Rudzianinowi grozi nawet 10 lat więzienia

Mając na uwadze nasilające się zjawisko związane z produkcją i handlem narkotykami, policjanci już dawno wypowiedzieli wojnę producentom oraz dilerom śmiercionośnych środków.

- Prawie codziennie nasi policjanci zatrzymują dilerów narkotykowych lub osoby posiadające narkotyki. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców. Często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od uzależnienia - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Hipokryzja

  Apeluje do Policji aby walczyli tak z producentami i sprzedawcami alkoholi... W konsekwencji uchroni to czyjeś dziecko od uzależnienia

 • pracownik uczciwy

  taakie cuda to tylko na śląsku, roboty sie boja wiec wolą ćpać, kraść i i promować patologie, pozamykać to bydło i zagonic do pracy w ZK

 • lul

  ah ta polaczkowatość, wychodzi przeważnie wraz ze słomą z butów. pozdrawiam i więcej rozumu życzę na przyszłość :)

 • TAKI SE JO

  [...] PIS I MILICJE BY SIE ZA PIJANYCH KIEROWCÓW WZIELI

 • Pirania

  To tylko płotka ale zawsze to coś.

 • Ewa

  Następny nosiciel śmierci zatrzymany brawo.

 • GMD

  Co padosz? Śmiercionka?

 • Gugu

  Puscic go na wolnosc ale najpierw ma wciagnac cały swój towar

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.