Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Policjant po służbie wypatrzył poszukiwanego

  • Dodano: 2023-10-23 08:00, aktualizacja: 2023-10-23 08:26

Dzielnicowy z Komisariatu V Policji w Rudzie Śląskiej wracając po służbie do domu, zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 36-latek z Rudy Śląskiej był poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do więzienia. To już kolejny raz jak nasz dzielnicowy zatrzymuje poszukiwanego w czasie wolnym.

Policjantem jest się całą dobę

Kolejny raz dzielnicowy Halemby sierż. sztab. Roland Mitkowski wykazał się dużą czujnością i pamięcią. Jadąc po służbie do domu zauważył idącego chodnikiem rudzianina. Policjant pamiętał, że kilka dni temu widział jego nazwisko na liście poszukiwanych przez sąd. Szybko zadzwonił do kolegów z komisariatu, aby potwierdzić tę wiedzę i zatrzymał zaskoczonego 36-latka, poszukiwanego listem gończym do odbycia kary więzienia. Po chwili na miejscu zjawili się koledzy dzielnicowego, którzy przejęli zatrzymanego rudzianina. Już chwilę później poszukiwany rudzianin trafił tam, gdzie sam nie chciał się zgłosić.

Niecałe pół roku wcześniej, sierżant Mitkowski w czasie wolnym również zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Wówczas podczas obezwładniania agresywnego mężczyzny pomógł mu inny mieszkaniec Rudy.

 

Komentarze (2)    dodaj »

  • henry

    Przełożony tego Policjanta powinien mu cos dosypać gotówki do wypłaty za takie zachowanie przełożonego.Szacun chopie.

  • Czytelniczka

    Gratulacje. Szkoda, że nie ma wizernku zatrzymanego. Nie wiadomo kogo się bać. Jeżeli za poszukiwanym był list gończy, to można było udostępnić fotkę. Brawo dla Pana Policjanta. Przestępcy mają fotkę, więc będą wiedzieć kogo się obawiać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również