Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Szpital Miejski zakupił nowy sprzęt medyczny

  • Dodano: 2023-08-04 11:15

Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej wzbogacił się o nowy sprzęt. Jak poinformowała lecznica, niedawno udało się jej zakupić laser przeznaczony do usuwania objawów zaćmy wtórnej oraz ultranowoczesną wieżę laparoskopową. 

Laser YAG YC-200 przeznaczony do usuwania objawów zaćmy wtórnej

Rzeczniczka rudzkiego szpitala - Agata Gołąbek poinformowała, że ostatnio placówka wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt medyczny. Lecznica może pochwalić się posiadaniem laseru YAG YC-200 firmy NIDEK przeznaczonego do zabiegów kapsulotomii - czyli okulistycznego zabiegu usuwania objawów zaćmy wtórnej przy użyciu laseroterapii. 

- Zaćma wtórna dotyka pacjentów, którzy wcześniej przeszli zabieg operacji zaćmy i wszczepiania nowej soczewki. Cała procedura trwa ok. 15 minut, po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do domu z zaleceniami lekarskimi - mówi Agata Gołąbek.

Koszt zakupu lasera to 74 358 zł. Nowoczesny sprzęt od kilku dni działa w przyszpitalnej Poradni Okulistycznej. Aby zapisać się na zabieg, należy dzwonić pod numer 32 779 59 32. Oferta skierowana jest do pacjentów posiadających skierowanie od lekarza okulisty w ramach NFZ.

Ultranowoczesna wieża laparoskopowa 

Kolejnym sprzętem, który trafił ostatnio do rudzkiego szpitala, jest najwyższej jakości nowoczesna wieża laparoskopowa. Urządzenie znajduje się obecnie na Oddziale Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa. 

- Wieża wyposażona jest między innymi w zintegrowany system kamer ze specjalistycznym systemem obrazowania Synergy UHD4 umożliwiającym zaawansowaną wizualizację podczas zabiegów, łącząc najnowocześniejszą wizualizację 4K z doskonałymi funkcjami rzeczywistości rozszerzonej, takimi jak obrazowanie fluorescencyjne w bliskiej podczerwieni - mówi Agata Gołąbek.

Laparoskopia to zabieg małoinwazyjny, dający możliwość, jak najmniejszej ingerencji w organizm pacjenta podczas operacji. Dzięki wykorzystywanej podczas zabiegu zieleni indocyjaninowej lekarze mają możliwość zaznaczenia podejrzanych węzłów chłonnych i podglądu w specjalnych pasmach widzialnego i niewidzialnego światła.

Profesor Wojciech Cnota określił zakup nowego sprzętu "skokiem w nadprzestrzeń". 

- Jest o wiele lepiej dla bezpieczeństwa pacjenta, dla komfortu pacjenta oraz dla jakości operacji. W tej chwili wykonujemy ponad 70% zabiegów laparoskopowo - mówił ordynator Oddziału Perinatologii, Ginekologii i Położnictwa.

Koszt zakupienia sprzętu z pełnym wyposażeniem to 376 920 zł. W uroczystym przecięciu wstęgi wzięli udział Prezes Zarządu - Ewa Krych, prof. Wojciech Cnota, Dyrektor ds. Pielęgniarstwa i Opieki nad Pacjentem - Aleksandra Szołtysik, oraz zespół bloku operacyjnego.

Komentarze (5)    dodaj »

  • Tusk

    Ale jak to?

  • olo

    Mam nadzieję, że na porodówce skończyły się problemy ze znieczuleniem na żądanie.

  • RedPill

    Na żądanie, to może być przystanek.

  • Celebrytka

    Pani w blond krótkich włosach to ma etat na zdjęcia czy takie parcie na szkło. Wszędzie jej pełno, każda nowinka, akcja dotycząca szpitala Pani w krótkich blond włosach.

  • Pusia

    To nie sprzęt jest problemem tego szpitala

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również