Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: W sobotę odbędzie się drugi protest kobiet

 • Dodano: 2020-10-30 11:15

Rudzianki znowu zamanifestują na rynku w Nowym Bytomiu. W sobotę, 31 października, w Rudzie Śląskiej odbędzie się drugi protest kobiet.

Fala protestów po wydaniu orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny zalała całą Polskę. Demonstracje odbywają się też na Śląsku m.in. w Katowicach, Gliwicach, Tychach, Bytomiu, Zabrzu, Chorzowie, Mikołowie, Żorach czy Świętochłowicach.

W Rudzie Śląskiej pierwszy protest odbył się we wtorek 27 października. Protestujący licznie zjawili się w centrum Nowego Bytomia, by pokazać, że nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Druga manifestacja odbędzie się już jutro - 31 października o godzinie 16:30 na Placu Jana Pawła II.

- Protest Kobiet i nie tylko przeciwko wyrokowi TK, wyrokowi na Kobiety! Ten wyrok zmusił nas do wyjścia na ulice, żeby walczyć o to, co zostało nam odebrane - PRAWO DO WYBORU, PRAWO DO GODNOŚCI, PRAWO DO WOLNOŚCI! My Kobiety jesteśmy wkurzone, co nie zmienia faktu, że jesteśmy nadal kulturalne. Krzyczmy głośno i dosadnie, ale krzyczmy bez zbędnych wulgaryzmów, nie krzyczmy ich językiem, nie krzyczmy do indywidualnych osób... nie dajmy się sprowokować! - czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorki zaapelowały także do uczestników protestu o pokojowe demonstrowanie swoich racji.

- Ten protest to spacer wkurzonych kobiet, ale nawet wkurzona kobieta nie dewastuje cudzego mienia, nie pisze po pomnikach, nie wchodzi do kościoła, by go zdemolować... nie dajmy się sprowokować! Spacerujemy w trudnym czasie, w czasie pandemii, ale jesteśmy świadome i odpowiedzialne, spacerujemy, zachowując środki bezpieczeństwa, utrzymujemy dystans, zasłaniamy usta i nos... nie dajmy się sprowokować! - czytamy na stronie wydarzenia.

Zobacz także

Komentarze (120)    dodaj komentarz »

 • hipokryci

  Kolejny przykład hipokryzji opozycji .Kiedy na wiosnę w porównaniu z chwilą obecną były bardzo niskie wskaźniki zarażeń ,oskarżano rząd ,że organizując wybory wysyłają ludzi na śmierć.Nawet nie przekonywały ich wybory korespondencyjne.Bo miały być zabójcze koperty i długopisy. To nie kto inny jak Budka wręcz domagał się by przenieść wybory na jesień.Ten sam Budka teraz zarzuca rządzącym ,że nie przewidzieli takiego wybuchu pandemii na jesień .Teraz też z innymi partyjnymi towarzyszami nawołuje do masowych demonstracji.HiPOkryzja , obłuda i zakłamanie tak charakterystyczne dla tego ugrupowania.PIS sobie sam tak szczerze powiedziawszy zgotował te niepokoje uliczne, ale to nie usprawiedliwia nie mogących się wciąż pogodzić z wyborczą porażką do nakłaniania ludzi do masowych wystąpień ulicznych.Za chwilę gdy w wyniku tego powiększy się znacząco liczba zakażonych , pierwsi będą wytykać rządowi ,że nie panuje nad sytuacją.U nas też urzędy pozamykane w obawie przed koronawirusem ale nasza pani prezydent popiera strajki na ulicy.Ciekawe jak wyjdą na ulicę np. pracownicy huty Pokój czy też będzie ich popierać i nawoływać do strajku na ulicy.

 • life is brutal

  Borys Budka mówił że na jesień już nic nie będzie. PO i jej elektorat to kompromitacja.

 • Karol

  przepraszam polske za to ze na slasku jest tyle bydła nierozumiejacego kobiety, wybaczcie tym matołom, nie ma tej patologi duzo , wiekszośc popiera kobiety

 • Godula

  Jak ci na Śląsku nie pasuje to s[...]j do Warszawy słoiku .....

 • Gall Anonim

  Bydło to ty, dziwne bo dużo prawdziwych kobiet ich nie popiera. Kobiety nie ryczą wypie rdalać tylko bydło.

 • rychu

  a po czym poznać prawdziwe kobiety?, po tym, że siedzą w kuchni?

 • waluś

  twoja sprawa jak twoje doświadczenie ogranicza się do gumowych z wentylem

 • Alojz

  Bydło to ty i twoja rodzina. Właśnie sam to potwierdziłeś kmiocie odważny tylko przed monitorem.

 • Tips

  Alojz tyś mioł chyba ciężkie dzieciństwo.

 • Gall Anonim

  Kmiot cię zrobił i powstało zero takie jak ty. Moga ci to prosto w twarz powiedzieć.

 • 123

  Stajk kobiet a mężczyźni do wojska teraz się zacznie. Jest coraz gorzej i będzie więcej zgonów. Podziękujmy lewicy i po :)

 • Stanisław

  Wysłałem komentarz, który nie został przedstawiony. Dla wulgaryzmów jest zielone światło, ale dla kulturalnych wypowiedzi nie.

 • Stanisław

  Widać Miasto reklamuje te przejawy nienawiści, egocentryzmu oraz infantylności pseudo protestantów. Odbije się to w przyszłości na poziomie moralno-etycznym i intelektualnym mieszkańców.

 • Cila

  Nie mogą iść na cmyntorz to ida na protest Kas musza iść a nie ino w doma siedziec

 • Bobo

  Prawda jest taka że one same nie widzą czego chcą w Rudzie na strajku 27.10 były praktycznie same dzieci a nie kobiety.To jest przerażające gdzie są rodzice. Teraz krzyczą jeb.. PiS a jak PiS im zabierze 500plus to te dzieci będą na ulicach taka jest prawda niektóre młode mamy 15+ mają po 3 dzieci i z tych dzieci żyją ciekawe co się wydarzy jak się to skończy ciekawe czy wtedy będą takie mądre.Powoli robi się to nudne rozumiem strajk strajkiem ale bez przesady teraz kobiety zachowują się jak bydlę.

 • Jarek

  Kobiety walczcie do końca.

 • Życie

  Niech walczą ze śmiertelną szczepionką przymusową przeznaczoną do zlikwidowania Polskiego narodu .

 • Fred

  ... a po "wojnie" gdy już będzie spokojnie oby żadna z Was nie usłyszała - Wyp...lać!

 • POstkomuchy

  ULUBIONY FILM BUDKI TO ,,ZABIĆ KSIĘDZA "

 • POstkomuchy

  TERAZ KSIĘŻA SĄ NA 1 LINI FRONTU PRZEZ TE ZWIERZĘTA

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.