RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: XIII Śląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

  • Dodano: 2020-10-07 13:30

Blisko 100 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną bierze udział w XIII Śląskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych, organizowanym przez Klub Olimpiad Specjalnych "Halembianka".

Zawody rozpoczęły się odegraniem hymnu, uroczystym podniesieniem flagi olimpiad specjalnych oraz złożeniem przez zawodników przysięgi olimpijskiej: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Turniej oficjalnie otwarła wiceprezydent Anna Krzysteczko.

- Miałam dzisiaj okazję otworzyć XIII Śląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych, który odbywa się w hali sportowej MOSiR w Halembie. W imprezie bierze udział blisko 100 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. To dla nich ważne wydarzenie i ogromne przeżycie. Dlatego serdecznie dziękuję organizatorom za determinację i organizację turnieju pomimo panującej pandemii - napisała wiceprezydent Anna Krzysteczko. - Zawody odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym - zarówno zawodnicy, jak i opiekunowie drużyn mogą czuć się bezpiecznie. Życzę wszystkim zdrowia i powodzenia w myśl przysięgi Olimpiad Specjalnych: zwyciężajcie, a jeśli nie możecie zwyciężyć, bądźcie dzielni w swoim wysiłku.

Olimpiady Specjalne to stowarzyszenie, którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.