Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci nie odpuszczają poszukiwanym. Jednego z nich "wyciągnęli" spod ziemi

 • Dodano: 2020-02-13 08:15, aktualizacja: 2020-02-13 06:27

Sprawy poszukiwawcze nie należą do spektakularnych. Ustalenie miejsc ukrywania się podejrzanych o dokonanie przestępstw lub osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości wymaga pełnego zaangażowania policjantów.

Warto jednak wspomnieć o policjantach – poszukiwaczach, którzy nie odpuszczają i są w stanie „wyciągnąć” poszukiwanego nawet spod ziemi...


W każdej komendzie, a także i komisariacie są policjanci specjalnie szkoleni do poszukiwań osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania. Tak też jest w rudzkiej komendzie. Grupa kilku policjantów z wydziałów kryminalnego i prewencji nie ma wolnego, gdy inni wypoczywają – różnego rodzaju święta i dni wolne to dla nich czas wytężonej pracy. Prócz znajomości prawa, muszą być cierpliwi, skrupulatni i biegle posługiwać się najnowszymi zdobyczami techniki. Poszukiwacze sięgają do różnych metod, aby zrealizować zarządzenia sądu. 

Jeden z poszukiwanych zwodził wymiar sprawiedliwości i naszych policjantów, nie można było ustalić jego miejsca pobytu, ale ustalono miejsce pracy. Poszukiwacze weszli w kontakt z pracodawcą i dosłownie wyciągnęli ukrywającego się mężczyznę spod ziemi, bowiem poszukiwany rudzianin pracował na jeden z kopalni jako górnik. Gdy w czasie szychty wyjechał na powierzchnię wraz ze swoim kierownikiem, został zatrzymany przez policjantów.
Ta historia powinna też być przestrogą dla ludzi, którzy wstępują na drogę przestępstwa: prędzej czy później za swoje czyny przyjdzie im odpokutować. Popełniasz przestępstwo, policjanci będą tropić do skutku. Nie ma możliwości, by odpuścili.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • olo

  ciekawe czy dali mu sie wykąpać

 • RSA

  Przecież to nie wina policja, że zrobiła co należy tylko tego portalu, że uznaje to za spektakularne osiągnięcie. Ręce opadają...

 • ULA

  BRAWO SZTAB OPERACYJNY PEWNIE TĄ AKCJE NAZWALI CZARNY BANDZIORDOBRZE ŻE ŻYJEMY W KRAJU TAK MĄDRYCH STRÓŻÓW PRAWA

 • leon

  Ula...zamiast mózgu mosz w głowie .....ula.

 • Tere

  Szacun! A ja mam w pracy 300 ludzi pod sobą. Koszę trawę na cmentarzu.

 • Binia

  Brawo policja - ustaliliście miejsce pracy gościa i go zatrzymaliście to rzeczywiście spektakularne przedsięwzięcie!!! No choć w sumie biorąc pod uwagę że na większości komisariatów nie ma nawet internetu to rzeczywiście szacun

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.