RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci prowadzą cykl spotkań z uczniami podstawówek

  • Dodano: 2021-09-15 14:30

Profilaktycy z rudzkiej komendy, odwiedzili kolejną placówkę oświatową. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiali z uczniami II i III klas Szkoły Podstawowej nr 28.

Przewodnią myślą pogadanki, było bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu, oraz informacje o kampanii profilaktycznej Śląskiej Policji „Mamo! Tato! Tutaj Jestem”, której celem jest przestrzegać i chronić najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa przed zaginięciami. W pierwszej kolejności tematem prelekcji były, zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz zasady bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole, w domu czy też na podwórku.

Policjant przestrzegał dzieci przed zagrożeniami jakie niosą za sobą rozmowy z nieznanymi osobami

Zaprezentował elementy odblaskowe, pokazując gdzie i w jaki sposób można je zakładać, aby zminimalizować zagrożenie potrąceniem przez samochód. W dalszej kolejności pogadanki aspirant Aleksandrowicz skupił się na nowej kampanii Śląskiej Policji „Mamo! Tato! Tutaj Jestem” w której uwagę zwraca się zagubienia dzieci w na miejscach zatłoczonych takich jak centra handlowe, parki rozrywki, ale także place i sale zabaw.

W obecnych czasach z każdej strony, dorośli i dzieci są otoczeni różnego rodzaju reklamami, komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które mają za zadanie przykuć ich uwagę oraz zainteresować ofertą. Niesie to za sobą nie tylko wiele pozytywnych, ale także negatywnych konsekwencji. Skupiając się na witrynach sklepowych, ekranach reklamowych, smartfonach, dorośli odwracają uwagę od tego, co robią w tym czasie ich pociechy. Dzieci natomiast nieświadome zagrożeń i zafascynowane otaczającym je światem, nie zwracając uwagi na opiekunów, często oddalają się, i poświęcając całą uwagę na zaspokojeniu swojej ciekawości. Takie sytuacje są najczęstszą przyczyną zagubień, a w skrajnych przypadkach dramatycznych zdarzeń Pogadanka ta spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony wychowanków szkoły i grona pedagogicznego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.