Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzcy policjanci w ciągu tygodnia zatrzymali 20 osób poszukiwanych

 • Dodano: 2019-12-27 06:15, aktualizacja: 2019-12-27 08:04

W czasie ostatniego tygodnia rudzcy policjanci zatrzymali 20 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Zatrzymani trafili już do aresztów i zakładów karnych. Okres świąt, to dla policjantów zajmujących się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zawsze czas wytężonej pracy.

Sprawcy celowo ukrywają się przed policją, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa

 Poszukiwani listami gończymi i nakazami doprowadzeń do aresztu, często zmieniali miejsca zamieszkania oraz pracę. Ukrywają się u swoich znajomych lub rodziny. Okres świąt jest dla policjantów najlepszą okazją na zatrzymanie poszukiwanych, którzy odwiedzają swoje rodziny, ale to też czas wytężonej pracy. Tylko w ciągu ostatnich 7 dni rudzcy policjanci zatrzymali, aż 20 osób które decyzją sądu były poszukiwane przez policję. Wigilia i święta nie oznaczają dla stróżów prawa czasu wypoczynku, właśnie na te dni przypada okres wzmożonej pracy i jak pokazują statystyki z poprzednich lat, właśnie w te dni wpada w nasze ręce największa liczba poszukiwanych, szczególnie tych którzy ukrywają się za granicami naszego kraju. Gro z nich ma zasądzony pobyt w zakładach karnych za  niezapłacone grzywny, których kwoty niejednokrotnie nie sięgają nawet 1000 złotych. Niestety zaległości wobec wymiaru sprawiedliwości nie przedawniają się, są zamieniane na karę więzienia, która jest nieuchronna.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Kamil Putz

  A co z kibolami grasującymi po naszym mieście.

 • Jayhm

  Nic tylko gratulować naszemu organowi sprawiedliwości za to ze wydają takie wyroki za 1000 zł do odsiadki na tydzień lub dwa... śmiechu warte. A bogacze kradnący miliony nic z tego nie mają... A jeszcze lepsi są nasi stróże prawa skoro nie mają kiedy nachodzić obywateli niż w święta, niech się postarają i znajdą takich w inne dni, no ale cóż jak w normalne dni wola pod stacjami siedzieć i hod dogami się opychać to czegóż więcej się spodziewać.

 • azok

  A co z alimenciarzami, mają olbrzymie zaległości na rzecz swoich dzieci i na rzecz skarbu państwa i nic sobie z tego nie robią , Nasz wymiar sprawiedliwości ich głaszcze po główce.

 • boluś

  Jak co roku chytali na Wiljo' to pewniak i szukać niy trza a bez reszta roku laba ' roz do roku robiom wykon!

 • Chris

  potwornych przestępców.Co drugi za grzywna na 15 dni odsiadki

 • Nn

  Niektorzy maja 2 tyg odsiadki a wychodza po 4 latach

 • Wihajster

  No a jak Jak w plecaku za duzo

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.