Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianie będą mogli spędzić Ogólnopolski Dzień Seniora w MCK im. H. Bisty! 

  • Dodano: 2021-11-08 17:00

W środę, 17 listopada, seniorzy z Rudy Śląskiej będą mogli obchodzić swoje święto w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty. Co przygotowano dla uczestników z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora? Odpowiadamy! 

Ogólnopolski Dzień Seniora w Rudzie Śląskiej 

Choć Ogólnopolski Dzień Seniora wypada 14 listopada, mieszkańcy Rudy Śląskiej będą świętować w przyszłą środę, 17 listopada, o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Z tej opkazji dla uczestników przygotowano specjalny koncert.  

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora serdecznie zapraszamy do MCK na koncert, w którym udział wezmą rudzcy Seniorzy oraz zaproszeni goście - czytamy na stronie wydarzenia.  

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Kto wystąpi? 

Dla rudzkich seniorów wystąpią: 

  • grupa taneczna "Starszaki" 
  • grupa taneczna "Tiri Tiri Tany" 
  • grupa teatralna - Teatr na "5" 
  • wokalista Piotr Białas 
  • fraszkopisarka - Dorota Książek 
  • oraz gościnnie Studio Piosenki "60-tka" z Bytomia 

Studio Piosenki "60-tka" 

Studio Piosenki "60-tka" zostało założone przez p. Bożenę Związek w marcu 2017 roku w ramach działalności Kół Zainteresowań na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Koło zainteresowań miało na celu szkolenie głosów chętnych osób, mających zdolności wokalne i zacięcie artystyczne. Szybko z małego Koła przekształciło się w silny zespół wokalny, który promuje swoje utwory i uatrakcyjnia swoimi występami wiele imprez miejskich i nie tylko, a także włącza się w akcje wolontariatu prowadzone przez Ewę Tyburczyk. 

Skład Studia Piosenki to: Bożena Związek - scenariusze i dobór repertuaru, lider grupy; Jadwiga i Zygmunt Ćwiąkała, Maja Mróz, Ilona Dobrowolska, Ewa Neumann, Irena Ołówka, Edward Gut, Tadeusz Związek. Zespołowi na występach towarzyszy Andrzej Ołówka, uwieczniając śpiewaków na zdjęciach. 

W roku akademickim 2018/19 pojawiła się płyta CD „Baw się razem z nami”, na której nagranych jest 19 piosenek w wykonaniu: Ilony Dobrowolskiej, Jadwigi i Zygmunta Ćwiąkała, Marii Mróz, Ireny Ołówka, Edwarda Gut, Bożeny i Tadeusza Związek. 

Ogólnopolski Dzień Seniora 

Co roku, 14 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora. Pierwsze obchody sięgają początków XXI wieku. Święto jest polską odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Osób Starszych (1 października) i ma na celu docenić rolę Seniorów w społeczeństwie, a także zwiększyć integrację międzypokoleniową, popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.