Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin oskarżony o znęcanie się nad żoną ponownie w areszcie!

 • Dodano: 2023-10-04 14:30

Na wniosek prokuratora i policjantów z rudzkiej czwórki, Sąd w Rudzie Śląskiej podjął decyzją o zastosowaniu najsurowszego ze środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztowania, wobec 24-letniego rudzianina. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie nad żoną, złamanie zakazu kontaktowania się, nękanie i grożenie. Sprawca może spędzić w więzieniu nawet do 5 lat.

Kolejne zarzuty za przemoc w rodzinie!

Policjanci z rudzkiej czwórki zatrzymali 24-latka, podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad żoną, złamanie wcześniejszego zakazu kontaktowania, grożenie i uporczywe nękanie. Rudzianin był już wcześniej zatrzymywany za znęcanie się nad rodziną i wówczas prokurator zastosował wobec niego dozór policji i zakaz kontaktowania się z żoną. Sprawca nie dość, że nie stosował się do prokuratorskich nakazów i zakazów, to jeszcze dręczył i nachodził ofiarę. Wczoraj usłyszał kolejne zarzuty i został doprowadzony do sądu. Sędzia nie miał wątpliwości, że podejrzany 24-latek powinien najbliższe miesiące spędzić w areszcie. Dla dobra pokrzywdzonej izolacja sprawcy była koniecznością. Teraz do czasu zakończenia postępowania przez śledczych, rudzianin będzie czekał za kratkami, za którymi może spędzić nawet 5 lat.

Policja apeluje!

Nie toleruj ! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj ! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom ! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj ! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętaj ! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii. Mundurowi z troską podchodzą do Państwa problemów. W tych działaniach korzystamy z procedury „Niebieskie Karty”, a w przypadku gdy potwierdzimy, że przemoc ta jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzimy postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się nad rodziną. Co ważne, każda wiadomość o przemocy przekazana mundurowym zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Mowa tu o sytuacjach, w których sąsiad, znajomy czy osoba bliska zasygnalizuje, że komuś dzieje się krzywda. W przypadku znęcania i przemocy domowej nie ma znaczenia, czy ofiara i sprawca pozostają spokrewnieni. W świetle uregulowań kodeksowych osobą najbliższą jest nie tylko członek rodziny, ale także konkubina czy konkubent. A co dzieje się w przypadku, gdy potwierdzi się fakt znęcania nad bliskimi? Sprawcy nie pozostają bezkarni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Oprawcy mogą trafić za kratki nawet na 5 lat. Prokurator oprócz przedstawienia zarzutów może orzec odpowiednie środki karne.

Komentarze (11)    dodaj »

 • OLO

  BYŁA Z NIM BO PEWNIE ŁADNIE TAŃCZYŁ HA HA HA

 • Ewa

  Zupa była za słona ?

 • drut

  Nie wiem skąd te minusy. Zachowania agresywne pojawiają się znacznie wcześniej niż po ślubie. Skoro wzięła z nim ślub, to doskonale zdawała sobie sprawę z kim ma do czynienia. Fakt, facet jest winien, niemniej ona sama dopuściła go do siebie...

 • oburzony

  Dobrze, że wzięli się za tych co znęcają się nad rodziną ale powinni mieć przymusowe roboty a nie siedzieć w więzieniu na koszt podatnika.

 • al

  Widziały gały co brały

 • Monika

  No właśnie taki typ człowieka na samym początku jest wręcz idealny.... gdy zamieszka się razem to dopiero się zaczyna roler coster

 • Piotrek

  Za brak przemocy też kara jest.Sam to doświadczyłem na własnej skórze.Chętnie się podzielę historią.POZDRAWIAM

 • Ila

  Chętnie posłucham,

 • Piotr

  To poproszę o kontakt

 • Ciekawy

  Dajesz Piotrek! Sam znam takie historie i to wśród ludzi na poziomie jakby sie wydawało, a nie żadnej patoli.

 • Rudolf

  Łobuz kocha najbardziej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również