Wiadomości z Rudy Śląskiej

Rudzianin pędził 150 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymała go chorzowska drogówka

 • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 07:18

Nadrzędnym zadaniem Policji drogowej jest dbanie o bezpieczeństwo na drogach i zdecydowane reagowanie na wszelkie przejawy agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym.

Policjanci z drogówki codziennie skutecznie walczą z piratami drogowymi

Tylko w ostatnich dwóch dniach zatrzymali 3 kierowców, którzy pędzili swoimi samochodami ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chorzowskiej komendy zwalczają agresywne zachowania na drogach oraz rejestrują przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy.

To prędkość i brak jej dostosowania do panujących warunków jest częstą przyczyną groźnych wypadków drogowych.

Stróże prawa stanowczo reagują na takie wykroczenia, ale nawet tak doświadczeni policjanci byli zaskoczeni skalą przekroczenia prędkości jaką zarejestrowali. Policjanci z drogówki dokonywali kontroli prędkości jazdy  na konkretnie wytypowanych ulicach, które zostały wskazane przez naszych mieszkańców lub w miejscach w których dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. Absolutny rekordzista został zatrzymany na ul. Łagiewnickiej, gdzie dozwolona maksymalna prędkość wynosi 50 km/h. Młody kierowca sportowego Seata nie zważał na panujące ograniczenia i w miejscu pomiaru pędził z prędkością 150 km/h. Mieszkaniec Rudy Śląskiej został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, nałożono na niego 10 punktów karnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy za popełnione wykroczenie.

Kolejni dwaj amatorzy wysokich prędkości zostali zatrzymani na ul. Katowickiej, gdzie dozwolona maksymalna prędkość została określona na 50 km/h, natomiast kierowcy poruszali się z prędkością przekraczającą 100 km/h. Na tych kierowców również nałożono mandaty oraz punkty karne, jak również zatrzymano im prawo jazdy.  

Przypominamy, że do służby w Wydziale Ruchu Drogowego chorzowskiego garnizonu kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni stróże prawa zdecydowanie reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Mieszkanka

  Co za brednie. Nie predkosc i niedostosowanie jej do warunków jest najczęstsza przyczyna wypadkow, a brak umiejętności i głupota. Tylko i wyłącznie. W Polsce nikt nie uczy jak dobrze i bezpiecznie jeździć. W Polsce uczy się jak zdać egzamin i tyle. A straszenie prędkością, dawanie coraz to nowszych ograniczeń to jedynie sposób na zadzieranie kolejnych pieniędzy z ludzi. Zapewniam, ze jeśli ktoś już zdecydował się na Leona supre to wie jak jeździć. I zapewniam, ze taka osoba, stwarza dużo mniejsze zagrożenie niż 80 letni dziadek za kierownica grata.

 • Andrzej

  Sportowa Cupra 300 koni nie dziwę mu się.Wiem o co chodzi w tym Seacie.Az miło nacisnąć gaz.Tylko szkoda że to tak się skończyło.Policjanci hmmm można by dużo o tym gadać.Pozdrawiam Kierowcę Seata!

 • Andre

  tylko bezmózg mógł dać taki komentarz.

 • Stenia

  może mu sie gaz zaciął i nie dało sie hamowac :D , zartuje, przywiązac debila za noge do zderzaka i ciagnąc 10 km przy tej predkosci, jak przezyje jest wolny jak nie to tez dobrze :)

 • Haha

  Jeszcze nie słyszałem o sportowym Seacie :)

 • BOSS

  A o Seacie Cupra słyszałeś ?? może być nawet IBIZA Cupra. leon cupra itd tak samo jak masz pakiety do Bmw /Audi Mercedesa /...czy fiata np abhart ....ale widocznie mało słyszałeś i widziałeś może to nie są wybitne -sportowe samochody ( ale mały seat o mocy 310 km z m możliwością podkręcenia do 400 jest wariatem ;)) ale co ty możesz wiedzieć skoro całe życie to robota dom i piwsko z biedry -jak to w rudzie sl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.